TOPlist TOPlist

Smoothie mixér Bosch MMB42G0B Silentmixx recenzia

€54.40 76.30
Najlepšia cena na: jdoqocy.com

Potrebujete do domácnosti stolný mixér na každodenné používanie, avšak nechcete minúť príliš veľa peňazí?

Ak uvažujete o Bosch MMB42G0B Silentmixx:

Tento smoothie mixér je zaručene skvelá voľba pre každého. Po dobu používania, ktorá presiahla v mojom prípade už takmer rok je mixér stále rovnako spoľahlivý a vyzerá ako nový. Pripravujem v ňom množstvo smoothie a polievok takmer každý deň.

Poďte sa bližšie pozrieť na jeho funkcie, vlastnosti a cenu:

Dizajn a kvalita materiálov

Smoothie mixér Bosch MMB42G0B Silentmixx na prvý pohľad vyzerá veľmi elegantne a zapadne do takmer každej kuchyne. Telo stolného mixéru je vyrobené z pevného plastu čiernej farby, na ktorom je v strede umiestnený otočný ovládač s troma polohami.
Všetky plastové časti ktoré sú v kontakte s potravinami, sú bez obsahu BPA ako uvádza výrobca, takže sa nemusíte báť o svoje zdravie.

Vyššia trieda, mixér Bosch MMB64G3M:

Tento mixér má na prednej strane kovovú úpravu. Vyzerá o niečo lepšie ako mixér nižšej rady.

Nádoba na potraviny  je vyrobená z veľmi hrubého skla  a je skutočne robustná. Počas používania mixéru som v ňom mixoval ľad a následne veľmi horúce potraviny, nádoba sa vôbec nepoškodila. Avšak, nádoba je pomerne ťažká a ak by ste boli trochu viac neopatrný, tak ju môžete počas umývania poškodiť.

Nože sú vyrobené z kvalitnej nereze s veľmi jednoduchým systémom upnutia na nádobu. Nože sú skutočne ostré aj po roku používania, čo ma milo prekvapilo.

 

Smoothie mixér Bosch MMB64G3M

 

Funkcie a vlastnosti

Mixér disponuje len s troma polohami: stredný výkon, plný výkon a funkcia pulse.

Funkcia pulse slúži na drvenie ľadu, ktoré mixér hravo zvláda. Funkciu pulse je potrebné zapínať manuálne. To znamená že vždy keď nastavíte polohu pulse, mixér sa rozbehne a následne zastaví a hodí vám nastavenia na off. Takže tento proces musíte opakovať, kým nemáte rozdrtené požadované suroviny.

Vyššia trieda, mixér Bosch MMB64G3M:

Potenciometer je značne pokročilejší. Funkcia pulse funguje bez akejkoľvek obsluhy, teda zapnete a mixér sa o rozdrvenie postará sám. Mixér si môžete nastaviť podľa seba, pretože má plynulé zvyšovanie výkonu, od min po max. Ďalej disponuje troma automatickými programami.

Bosch MMB64G3M

 

Stredný výkon využijete hlavne pri prípravách polievok a nápojoch s tendenciou peniť. Plný výkon mixéru využijete na ostatné suroviny, hlavne tvrdú koreňovú zeleninu rozmixuje stolný mixér Bosch MMB42G0B úplne do hladka. Nádoba má objem pre potraviny 1,5 l , dostatočný  na polievku pre celú rodinu.

Odnímateľné nože zaručujú jednoduché čistenie do niekoľkých minút. Nádobu je možné umývať taktiež v umývačke. Smoothie mixér neodporúčam do podnikov, kvôli sklenenej nádobe.

Mixér disponuje úchytkami a je veľmi stabilný na akomkoľvek povrchu.

Technické detaily
 Príkon 700 w
 Rýchlosti 2
 Objem nádoby 1,5 l
 Rozmery 437 x 196 x 237 mm
Hmotnosť 4,92 kg

Zhodnotenie

Ešte ste sa nerozhodli?

Mixér má len tri funkcie, ktoré sú značne jednoduchšie ako pri vyššej rade Bosch MMB64G3M, avšak cenovo je o polovicu lacnejší!

Práve cena bola rozhodujúca aj v mojom prípade, pretože som potreboval mixér, ktorý zvládne mixovať. A musím povedať že zvládol! Všetko čo som od mixéru očakával.

Aká je teda jeho najväčšia výhoda?

Mixér je veľmi tichý v porovnaní s inými mixérmi s podobným výkonom, ktoré som mal možnosť testovať. Predsa len si výrobca zakladá na tichom chode, ktorý uvádza aj v názve Silentmixx. Avšak, neočakávajte zázraky pretože ako každý motor tak aj tento 700w vydáva hluk + samozrejme samotné mixovanie.

V cenovej relácii 50€ je to jednoznačne jeden z najlepších výrobkov aké na trhu nájdete. A čo sa týka samotnej značky Bosch, mám s ňou len veľmi dobré skúsenosti s dlhodobou životnosťou výrobkov.

 

Smoothie mixér Bosch MMB42G0B Silentmixx recenzia
Ohodnotiť
8.8 Celkové hodnotenie
Perfektný

Mixér je v cenovej relácii veľmi kvalitný a spoľahlivý s obstojným výkonom. Skvelý na prípravu smoothies, polievok alebo rôznych osviežujúcich nápojov v letných obdobiach.

Dizajn
8
Kvalita
8.5
Hlučnosť
10
Cena
8.5
PLUSY
  • Moderný dizajn
  • Kvalitné materiály
  • Jednoduché čistenie
  • Tichý chod
MÍNUSY
  • Ťažká nádoba
  • Kratší kábel
Pridať vašu recenziu

Máte skúsenosti s týmto produktom? Pridajte hodnotenie.

Napísať komentár

Celkové hodnotenie

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0