TOPlist TOPlist
Test 5 najlepších
Stolných mixérov na trhu
Najlepšie mixéry na smoothie 2018 !

ETA Vital Blend RAW & Smoothie mix 1011 90000

Porovnanie cien Na veľkosti záleží! Od malička som bola súčasťou veľkej rodiny, do ktorej dnes patrí aj tá moja. Stolný mixér ETA Vital Blend RAW & Smoothie mix je súčasťou tejto veľkej rodiny tiež. Nie je to len obyčajný mixér, pre mňa ...

Hodnotenie používateľov:
9.5
2 Smoothie mixér Bosch MMB42G0B Silentmixx recenzia

Smoothie mixér Bosch MMB42G0B Silentmixx recenzia

Potrebujete do domácnosti stolný mixér na každodenné používanie, avšak nechcete minúť príliš veľa peňazí? Ak uvažujete o Bosch MMB42G0B Silentmixx: Tento smoothie mixér je zaručene skvelá voľba pre každého. Po dobu používania, ktorá presiahla ...

8.8
3 G21 Perfect smoothie Vitality recenzia

G21 Perfect smoothie Vitality recenzia

Mixujete veľa koreňovej zeleniny? Potrebujete ju mať do hladučka rozmixovanú v čo najkratšom možnom čase? Hľadáte stolný mixér, ktorý zvládne úplne všetko? Potom sa s nami pozrite na G21 Perfect smoothie Vitality, a sami posúďte či ste našli to čo ...

Hodnotenie používateľov:
8.5
4 Russell Hobbs Steel Mix Go 23470-56 recenzia

Russell Hobbs Steel Mix Go 23470-56 recenzia

Nestíhate do práce tak ako ja? Ponáhľate sa do fitka? Ak ste príliš zaneprázdnený a nezostáva vám čas na prípravu zdĺhavých raňajok, ale chcete začať svoj deň poriadnou dávkou vitamínov, Russell Hobbs 23470-56 bude pre vás ideálnou investíciou! ...

8
5 Nutribullet 600 W recenzia

Nutribullet 600 W recenzia

Nutribullet 600 W je malý a kompaktný, zaberie naozaj minimum miesta. Ak si neviete predstaviť ani jeden deň bez čerstvého smoothie podobe ako ja, no ste povinný vycestovať, žiaden problém. Mixér Nutribullet stačí vložiť do tašky a takto ho budete ...

8

Testy smoothie mixérov

Rady, skúsenosti a porovnanie cien na trhu.

Stolný mixér sa stáva v posledných rokoch, takmer povinnou výbavou každej kuchyne. Ak ste do teraz neboli vlastníkom mixéru a uvažujete o kúpe, tak pre vás máme hneď niekoľko rád a komplexný smoothie (smúty) mixér test. Taktiež, ak už máte v hľadáčiku konkrétny model, tak pre vás máme obšírnejšie recenzie.

Ako si teda vybrať ten správny mixér?

S nami zistíte, že to nie je žiadna veda. Vybrať si ten najlepší smoothie mixér na trhu, je skutočne jednoduché, predsa sa nejedná o žiadnu zložitú elektroniku. Avšak, musíte si určiť svoje preferencie a rozpočet. Môže sa celkom jednoducho stať, že si priplatíte za funkcie, ktoré vôbec nevyužijete. Prípadne si zaobstaráte mixér, ktorý nebude môcť splniť Vaše vyššie nároky. Je rozdiel či plánujete pripravovať zdravím nabité smoothie len pre jednu – dve osoby, alebo plánujete robiť chladené nápoje na večierkoch pre všetkých zúčastnených. Poďte sa snami pozrieť na čo si dávať pri výbere pozor.

Typ: Po nákupe mixéru, si nezabudnite pozrieť rôznorodé recepty na smoothie. Kombinácii je neúrekom 😉

Rozdielne príkony motora

Ak sa pýtate, prečo je taký veľký rozdiel v cenách za mixéry?

Na trhu skutočne nájdete mixéry od 30€ do 600€.

Tak pre vás mám odpoveď.

Z 65% sa cena smoothie mixérov odzrkadľuje práve na parametri príkon motora, resp. výkon motora.  Tento údaj sa pohybuje od 350w – 1500w.

Je skutočne tak dôležitý?

Záleží na vašich potrebách.  Ak sa chystáte mixovať len ovocie a nepotrpíte si na kvalite finálneho smoothie, tak je pre vás postačujúci mixér s nízkym výkonom. Avšak, ak si kúpite mixér s vyšším príkonom motora, tak môžete mixovať koreňovú zeleninu bez akýchkoľvek problémov. Vysoký výkon znamená, vyšší počet otáčok za minútu, a teda lepšie a jemnejšie rozsekanie dužiny a vlákniny. Finálne smoothie sú jemnejšie, chutnejšie a taktiež sa ľahšie konzumujú.

 

Stolné mixéry s výkonom 600 W a viac si poradí s tvrdšími surovinami.  A ak občas túžite po chladnom občerstvení, investujte do kúpy mixéra, ktorý si poradí aj s kockami ľadu.

Späť ↑

Veľkosť nádoby

Ak patríte k menej náročným zákazníkom a pripravujete si kokteily len niekedy postačí Vám menší mixér s výkonom okolo 300-400 W. Tieto mixéry majú menšiu nádobu, ktorá sa dá uzavrieť a Vy si môžete zobrať smoothie so sebou na výlet či do práce. Niektorý výrobcovia ponúkajú k mixérom celkom veľké príslušenstvo… viacero nádob rôznych objemov, viečka na uzavretie nádob, prípadne aj viac druhov čepelí pre lepšie využitie spotrebiča.

Väčšie a výkonnejšie typy mixérov sú vhodné pre početnejšie rodiny. Poobzerajte sa po mixéroch s objemom nádoby cca 2 – 2,5l.

Pre prípravu naozaj dobrého smoothie je lepšie keď nádoba mixéru je širšia – obsah nádoby sa lepšie premieša a aj údržba je podstatne jednoduchšia.

Väčšina stolných mixérov obsahuje aj tzv šťúchadlo. Túto vecičku využijete, keď potrebujete potlačiť suroviny nižšie, bližšie k nožom, aby sa dôkladne rozmixovali.

Späť ↑

Zhotovenie a výrobca

Značkové mixéry sú drahšie – to je fakt, ale nebolo by tomu tak, keby známy výrobcovia mixérov neponúkali kvalitný a prvotriedny produkt. Pokiaľ nechcete do kúpy nového mixéru investovať každý rok, siahnite radšej po zákazníkmi overených značkách.

Približne 32% z ceny je vždy značka a zhotovenie mixéru. V našom teste najlepších smoothie mixérov môžete nájsť len veľmi známych výrobcov.

Prečo je to tak?

Skóre ktoré prideľujeme jednotlivým mixérom, záleží na rôznych faktoroch. Zahrňujeme do neho aj vaše skúsenosti, a teda sa snažíme aby v teste boli len mixéry s dlhou životnosťou a vysokou kvalitou materiálov.

Na čom záleží?

Množstvo lacných mixérov je vyrobených z plastov s obsahom BPA, ktoré môžu mať nežiadúce účinky na organizmus.

Taktiež môže byť použitá nekvalitná nerez na nožoch, čo môže mať za následok oxidáciu a hrdzavenie.

Taktiež chýba bezpečnostná poistka, ktorá v prípade prehriatia vypne motor. Bez takejto poistky môže nastať požiar alebo vás môže zasiahnuť elektrický prúd.

Drobnosť, na ktorú sa nezabudnite pri kúpe smoothie mixéra pozrieť sú protišmykové nožičky. Hlavne ak sú vo Vašej domácnosti aj deti a treba brať väčší ohľad na bezpečnosť.

S plastovou nádobou sa môžete stretnúť aj pri drahších a kvalitnejších mixéroch. Pokiaľ je na nej označenie BPA-free máte istotu, že sa v nej žiadny škodlivý bisfenol A nenachádza. Plast mohol dostať prednosť pred sklom z dôvodu hmotnosti. Plná plastová nádoba čerstvo zmixovaných surovín je predsa len ľahšia, než nádoba s takým istým obsahom ale zo skla.

Aké je teda zhodnotenie?

Ak kúpite akýkoľvek smoothie mixér z našich recenzií, tak sa nemusíte báť že kúpite nekvalitný produkt. Veľa výrobcov nemá overené certifikáty a teda sa nedá s istotou povedať či sa jedná o bezpečné produkty. Vždy si dôkladne overte pred kúpou každý produkt od neznámych výrobcov!

Späť ↑

Najlepšie v rôznych cenových reláciách

Väčšina z nás sa pri výbere produktu, riadi práve cenou. Prečo sú v cenách priepastné rozdiely sme si už vysvetlili, a teraz si ukážeme najlepšie mixéry na smoothie v rôznych cenových reláciách.

 

Späť ↑

Lacné smoothie mixéry (20-70€)

Bosch MMB42G0B Silentmixx


Bosch mmb42g0bZa smoothie mixer MMB 42 G0B veľa neutratíte a pritom ho môžete používať denne. Spoľahlivo mieša, mixuje a seká. Ak ste práve dostali chuť na smoothie, či obľúbený drink s pomocou tohto mixéru ho budete mať hotový za chvíľu.

Najtichší mixér od spoločnosti Bosch

Ako už samotný názov napovedá ide o mixér, ktorý je počas prevádzky oveľa tichší než ostatné. Nedajte sa ale zmiasť tichým chodom, výkon tohto mixéru (700 w) si poradí aj s drvením ľadu.

V jednoduchosti je krása

Nie len výkon a hlučnosť sú parametrami , ktoré isto oceníte pri kúpe tohto mixéra. Jednoduché ovládanie pomocou otočného gombíka zvládne naozaj každý.

Smoothie mixér má dva stupne rýchlosti plus pulzný spínač. Dve rýchlosti si poradia s mäkkými surovinami, ale aj s tvrdou koreňovou zeleninou. Pulzný spínač využijete keď dostanete chuť na ľadové drinky. Ľadové kocky, alebo mrazené ovocie tento mixér dokáže rýchlo a jednoducho rozdrviť.

Veľkosť nádoby

Veľkosť mixovacej nádoby je dostatočne veľká na prípravu napr. krémovej polievky pre celú rodinu. Má objem 1,5 litra. Jedinou jej nevýhodou je asi jej váha. Sklená ThermoSafe nádoba je dosť ťažká  –manipulácia s ňou nie je práve najľahšia a pri neopatrnom používaní sa môže poškodiť. Nemusíte sa ale obávať spracovať v mixéry horúce polievky, alebo ľadové nápoje. Nádoba je odolná.

Zvyšné plastové časti mixéru, ktoré prichádzajú do styku s potravinami (odmerka, viečko,…) neobsahujú škodlivý BPA

Nože sú z kvalitnej nerezovej ocele a aj po dlhšej dobe používania zostávajú stále ostré. Môžete nimi sekať, krájať, mixovať, alebo drviť ľad – poradia si s každou surovinou.

Dobrá kvalita za prijateľnú cenu

Mixér Bosch MMB 42 G0B pekne potichu spracuje akékoľvek suroviny. Od sladkých malín až po ľad. Ak hľadáte niečo kvalitné sa rozumnú cenu isto si obzrite tento smoothie mixér.

 

NutriBullet 600 W – Malý ale šikovný


NutriBullet 600 test stolných mixérovNutriBullet 600 je mixér určený pre ľudí, ktorí sa radi zdravo stravujú, chcú zhodiť z váhy, nemajú veľa času nazvyš, často cestujú, športujú, nemajú veľa miesta v kuchyni  … že je toho veľa? Tento mixér toho zvládne ešte viac.

Extrakcia živín vo Vašej kuchyni.

Mixér NutriBullet 600 si Vás získa už na prvý pohľad. Výška od cca 30 do 40 cm (podľa toho akú veľkú mixovaciu nádobu použijete) a priemer 12 cm sú rozmery, vďaka ktorým bude tento mixér Vašim nenápadným, ale veľmi obľúbeným pomocníkom.

S motorom s príkonom 600W dokáže tento mixér získať z ovocia, zeleniny a orechov aj látky, ktoré by pri normálnej konzumácii náš organizmus získaval dosť ťažko. Rozdrví semienka, kôstky, orechy a aj šupky, ktoré sa tak stanú ľahšie stráviteľnými a náš organizmus sa tak jednoduchšie dostane k živinám a minerálom.

Bohaté príslušenstvo NutriBullet 600

Aby boli nápoje z NutriBulletu jemné, krémové a napenené pribalil výrobca k mixéru ďalšie príslušenstvo, ktoré isto využijete.

Za zmienku stoja dva druhy čepelí z nerezovej ocele. Extrakčná čepeľ so 6 – timi nožmi vďaka ktorej rozdrvíte všetky semiačka a zrniečka, s ktorými by si bežný mixér neporadil. Druhá čepeľ je plochá a ostatné suroviny rýchlo a efektívne rozmixuje či rozomelie.

V príslušenstve nájdete aj tri nádoby, v ktorých si môžete pripravené smoothie uzavrieť a zobrať so sebou do práce, alebo na výlet.

Okrem získania nápojov plných zdravých živín si v tomto mixéri môžete pokojne pripraviť nátierky, omáčky či krémové polievky. Výkon motora a kvalitné čepele rozmixujú mrazené ovocie na prípravu domácej ovocnej zmrzliny, alebo ľad na studený koktail.

 

Russell hobbs steel mix go 23470


Russell hobbs 23470 recenziaTento mixér je ako stvorený pre dnešnú uponáhľanú dobu. Ráno utekáte do práce, poobede do posilňovne a večer vypadnete niekam von s priateľmi. Dopriať si v kľude raňajky, či obed býva niekedy časovo náročné. Dopriať si medzi tým ešte niečo zdravé a chutné ale môžete. S mixérom Russell Hobbs Steel pri príprave zdravých nápojov veľa času nestratíte.

Malý a skladný mixér, ktorý Vám nezaberie veľa miesta v kuchyni je ideálnou voľbou pre prípravu smoothie, studených kokteilov, alebo ovocných pyré.

Tajomstvo je v čepeli.

Mixér Vás možno neohúri excelentným výkonom – ten je v tomto prípade len 300 W zato vďaka špeciálne navrhnutej čepeli Mix & Go Steel si hravo poradí aj s kockami ľadu.

Mix & Go – mixovať a ísť.

K mixéru výrobca pribalil dve 0,6 l nádoby s vekom. V podstate ide o uzatvárateľné plastové fľaše, v ktorých si rozmixujete suroviny. Následne fľašu len uzavriete a môžete ísť – presne ako je to sľúbené v názve. Stačí len umyť čepeľ a o viac sa nestarať.

Aj keď sú nádoby plastové, pokojne v nich môžete mixovať horúcu polievku, alebo ľad. Plast neobsahuje BPA. Smoothie plné vitamínov, živín a ďalších látok prospešných pre naše zdravie si môžete vychutnať bez najmenších obáv.

Russell hobbs steel mix go sutaz

Výhra v našej vianočnej súťaži 🙂

Jediným mínusom tohto mixéru je úzka nádoba. Aby ste do nej dostali všetky suroviny, ktoré chcete v nápoji mať, budete musieť niečo sem-tam nakrájať.

Späť ↑

Drahé smoothie mixéry (100-900€)

G21 Blender Perfect Smoothie Vitality


Ak hľadáte mixér, ktorý zvládne spracovať takmer všetko rozhodne by Vašej pozornosti nemal uniknúť G21 Perfect smoothie Vitality. Mixér, ktorý patrí síce do kategórie tých drahších, ale jeho kúpu rozhodne nebudete ľutovať.

Mixér vhodný do väčších domácností, ale aj barov a reštauračných zariadení.

Veľkou výhodou tohto mixéra je jeho mixovacia nádoba, ktorá má objem až 2,5l. Pokojne v nej pripravíte krémovú polievku pre celú rodinu naraz, detskú výživu aj do zásoby a kokteily pre všetkých návštevníkov večernej párty.

výkonom až 1680 W a možnosťou regulovať otáčky si poradí s takmer akoukoľvek surovinou. Mäkké ovocie, tvrdá koreňová zelenina, alebo kocky ľadu sa v tomto mixéry zmenia na chutné a zdravé smoothie či jedinečné a nezabudnuteľné chladené kokteily.

Veľký výkon a objemná nádoba isto nájdu využitie aj v reštauráciách a baroch. Zaraďte do nápojového lístku smoothie, či kokteily s ľadovou drťou a zákazníci sa k Vám budú stále vracať.

Dostali ste chuť na zmrzlinu, alebo teplú krémovú polievku?

V horúcich letných dňoch padne vhod. Stačí vložiť do nádoby mixéru studené suroviny potrebné k jej príprave, zapnúť a počkať pár sekúnd. Žiaden zmrzlinovač nie je potrebný. Mixér s dômyselným rozložením nožov so 6- timi čepeľami dokáže schladené suroviny rozmixovať tak, aby z nich vznikla nadýchaná studená zmrzlina.

Rovnako dobre môžete v mixéry pripraviť horúcu krémovú polievku. Mixér zvládne bez najmenších problémov spracovať studené, teplé ale aj horúce suroviny.

Nože zvládnu mixovanie aj miešanie, ale veľmi ľahko si poradia aj s drvením a sekaním. Surové, či varené mäso, orechy a ani vňate pre tento mixér nie sú žiadnym problémom.

Kvalitná nádoba = jednoduchá a ľahká manipulácia

Nádoba mixéru je z kvalitného plastu – tritanu. Tritan je odolný zdraviu neškodný ľahký plast, ktorý tak ľahko nerozbijete ani nepoškriabete. Naviac tento materiál nezachytáva pachy a arómu surovín, takže odpadá jeho pracné umývanie.

 

Vitamix PRO 300 – elita medzi mixérmi


Vitamix Pro 300Ak sú Vaše nároky vyššie a zatiaľ ste nenašli mixér, ktorý by Vám vyhovoval predstavujeme Vám Vitamix PRO 300. Vo Vašej domácnosti nahradí viacero kuchynských spotrebičov.

Tichý a výkonný

Mixér s výkonom 2,2 konských síl si hravo poradí s akýmikoľvek surovinami patrí do kategórie drahých mixérov. Znížená hlučnosť a tlmenie vibrácií sú pre tento mixér samozrejmosťou. Okrem toho v jeho výbave nechýba odvetrávanie a poistka proti prehriatiu motora.

Nahradí viacero kuchynských spotrebičov.

V 2 litrovej nádobe pohodlne pripravíte zmrzlinu, pyré, nátierky a pravdaže aj obľúbené smoothie či proteínové nápoje. Je výborným pomocníkom aj pri príprave RAW stravy.

Zvládne všetko – aj uvariť

Rozdrví ľad a mrazené ovocie, naseká orechy, cibuľu aj kapustu, namelie strúhanku na rezne aj kávu a každý kúsok ovocia či zeleniny zmixuje na jemné a zdravé smoothie či pýre. A ani príprava teplej polievky tento mixér nezastaví.  Za pár minút môžete podávať obed.

10 stupňov rýchlosti, ktorými mixér disponuje Vám dovolí v ňom pripraviť čokoľvek Vás práve napadne. Od redších nápojov až po sekanie orechov.

Funkciu pulz využijete ak potrebujete rýchlo niečo nakrájať či zomlieť. Stačí len zvoliť rýchlosť a zapnúť túto funkciu.

Uzáver nádoby je vybavený odnímateľným  vrchnákom, čo značne zjednoduší pridávanie ďalších surovín.

 

Vitamix PRO 750 – aj elita sa dá vylepšiť.


Vitamix Pro 750 najlepší mixér na trhuMá všetko čo Vitamix PRO 300, naviac disponuje piatimi špeciálnymi programami.

Smoothie –príprava smoothie, omáčok a dressingu.

Ice– mrazené ovocie premení na zmrzlinu či dreň.

Polievky – a nie len tie, v tomto programe pripravíte aj founde, čokoládu, alebo omáčky.

Pyré – ovocie či zelenina získajú jemnú a hladkú konzistenciu, ktorej neodolá nik.

Samočistenie – za pár sekúnd sa nádoba vyčistí a je pripravená na ďalšie použitie.

To všetko jediným stlačením zvládne Vitamix PRO 750 do jednej minúty (okrem polievok, tam treba predsa len trochu viac času – cca 5 minút)

Test stolných mixérov 2018 – Najlepší mixér na smoothie
4.3 (86.67%) 9 hlasov
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0