TOPlist TOPlist

10 najlepších kuchynských váh! Spotrebiteľský test

Aby bolo vaše pečenie a varenie skutočne bezchybné, ale najmä najlepšie budete potrebovať presne navážené ingrediencie. K tomu vám pomôžu kvalitné kuchynské váhy. Na vás bude už len vybrať si či chcete mechanickú kuchynskú váhu, digitálnu kuchynskú váhu alebo digitálnu kuchynskú váhu s nutričnými hodnotami. Kuchynskú váhu si môžete vybrať aj podľa materiálu, či už preferujete chróm alebo plast, výber je len na vás.

Mechanické kuchynské váhy


Mechanické kuchynské váhy čiže klasické sú spomedzi všetkých druhov váh najspoľahlivejšie. Navyše nikdy nevyjdú z módy.

Vďaka veľkým miskám, ktoré sú ich súčasťou, v nich pohodlne odvážite väčšie množstvo ingrediencií. Tento typ kuchynských váh je skvelým pomocníkom pri zaváraní ovocia, pretože dokážu niekedy odvážiť aj viac ako 15 kilogramov surovín.

Takisto aj ich životnosť je veľmi dlhá.

Späť ↑

Wesco Retro kuchynská váha s hodinami mandľová – milovníci retro štýlu si ju okamžite zamilujú


Retro kuchynská váha wesco mandlováPotrebujete mať v kuchyni šikovného a moderného pomocníka? Takým kuchynským pomocníkom a dekoratívnym kúskom je určite váha prevedená v retro štýle od nemeckej spoločnosti Wesco.

Tento pomocník v kuchyni je spojením hodín a kuchynskej váhy s nosnosťou až 4 kilogramy. Súčasťou váhy je aj nerezová miska, ktorá sa dá umývať pokojne aj v umývačke riadu. Navyše ku kuchynskej váhe dostanete aj tužkové batérie (AA).

Kuchynská retro váha od spoločnosti Wesco je veľmi praktická a každý si ju určite zamiluje hneď na prvý pohľad. Navyše súčasťou váhy sú aj hodiny a tým je výnimočná. Milovníci retro štýlu sa majú na čo tešiť.

Zobraziť v obchode Späť ↑

Kuchynská váha Soehnle SILVIA – Vintage dizajn je opäť v móde


Recenzia Soehnle silvia váhaKuchynská váha Gastroback 30102 vašu pozornosť ihneď zaujme svojím vintage dizajnom. Váha je úplne celá vyrobená z brúsenej nehrdzavejúcej ocele s miskou na váženie. Kuchynská váha má v ponuke nastavovanie. Vďaka svojmu dizajnu je jedinečným doplnkom do vašej kuchyne. Môže vám poslúžiť aj ako servírovacia váha.

Táto nerezová kuchynská váha je krásnym vintage kúskom do každej kuchyne. Vďaka svojmu dizajnu môžete váhu používať aj na servírovanie pri rôznych oslavách, cateringu, v pekárni alebo ako servírovaciu váhu.

Zobraziť v obchode Späť ↑

Mechanická kuchynská váha Orion Dave  – ideálny pomocník do kuchyne


Orion kuchynská váha daveKuchynská váha Dave s miskou z nehrdzavejúcej ocele od slovenskej spoločnosti Orion je veľmi praktickým kúskom do vašej kuchyne. Navyše miska je odnímateľná, takže obsah sa z nej dá ľahko vysypať alebo nahradiť za inú misku.

Ak vymeníte nerezovú misku za väčšiu, musíte nastaviť váhu na nulu za pomoci funkcie TARA. Táto kuchynská váha má nosnosť až 5 kilogramov. Ciferník váhy zobrazuje nielen kilogramy, ale aj gramy.

Kuchynská váha Dave je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a plastu. Jej údržba po používaní je veľmi jednoduchá. Stačí iba umyť či utrieť misku, v ktorej sa vážili suroviny. Pokiaľ teda potrebujete mechanickú kuchynskú váhu, ktorá zostane v dobrom stave aj v tých najhorších podmienkach, tak vám úplne postačí profesionálna kuchynská váha Orion Dave.

Zobraziť v obchode Späť ↑

Kuchynská váha Tescoma Delícia – umožňuje nenáročné váženie viacerých surovín naraz


Tescoma najlacnejšia kuchynská váha delíciaKaždá správna gazdinka vie, že najkvalitnejšie jedlo vzniká v tom správnom dávkovaní a množstve surovín. K docieleniu vám môže pomôcť aj kuchynská váha Tescoma Delícia. Stupnica váhy je dobre čitateľná.

Kuchynská váha je zložená z misky na ingrediencie s objemom 1,5 l a spodnej časti, na ktorej je skvele čitateľná a priehľadná stupnica určená na presnejšie váženie surovín. Táto kuchynská váha sa navyše vyznačuje čistotou a jednoduchosťou. Jej uskladnenie je veľmi jednoduché, váha nezaberie veľa miesta.

Zobraziť v obchode Späť ↑

Kuchynská váha Momert 7462 – v jednoduchosti je krása


Vintage váha na ovocie momert 7462Kuchynskú váhu Momert 7462 vyrobila maďarská spoločnosť Momert a je špecifická klasickým dizajnom, ktorý sa stal opäť moderným. Nosnosť tejto kuchynskej váhy je až 13 kilogramov. Číselník váhy je ľahko čitateľný a jeho presnosť je 10 gramov.

Výhodou digitálnej kuchynskej váhy Momert 7462 je fakt, že si k nej môžete dokúpiť aj návlek spolu s vaničkou, na ktorej je možnosť vážiť bábätká. Súčasťou váhy je taktiež veľká plastová podlhovastá miska, ktorá sa dá ľahko umyť. Na misku sa zmestí množstvo surovín, ktoré potrebujete odvážiť.

Zobraziť v obchode Späť ↑

Digitálne kuchynské váhy


Digitálne kuchynské váhy sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Sú ľahké, v rôznych farebných prevedeniach, s miskami či bez misiek a s digitálnym číselníkom. Digitálna váha je na rozdiel od mechanickej klasickej váhy presnejšia a jej ovládanie je oveľa jednoduchšie.

Váha má LCD displej, ktorý ukazuje naváženú váhu na 1 g presne.

Späť ↑

Kuchynská váha Beurer KS 54 – skvelý pomocník pri varení aj pečení


Digitálna váha beurer ks54 chrómováDigitálna kuchynská váha Beurer je dokonalým pomocníkom nielen pri varení, ale najmä pri pečení. Odváži presne všetky ingrediencie a prísady, ktoré potrebujete na prípravu jedla, či koláča. Nosnosť kuchynskej váhy je 5 kilogramov. Kuchynská váha od spoločnosti Beurer, ktorá prišla na Slovensko z Nemeckého mesta Ulm ponúka množstvo výhod, napríklad funkciu TARA (váženie viacerých ingrediencií v jednej nádobe), časovač a teplomer.

Súčasťou kuchynskej váhy je aj miska z nerezu s objemom 1,5 l. Misku je možné ľahko vyčistiť a dá sa dať umyť do umývačky riadu. Suroviny vám naváži presne na 1 g. Ak necháte váhu zapnutú, sama sa po určitom čase pri nečinnosti vypne.

Zobraziť v obchode Späť ↑

Kuchynská váha Catler KS4010 – štýlový dizajn s extra veľkým LED displejom


najlepšia kuchynská váha catler ks4010Digitálna kuchynská váha od austrálskej spoločnosti Catler je vybavená extra veľkým dotykovým LED podsvieteným displejom. Kombinácia rozličných materiálov a štýlové prevedenie sa perfektne hodí do každej kuchyne.

Kuchynská váha Catler KS4010 je taktiež ako ostatné digitálne kuchynské váhy vybavená funkciou TARA, to zn., že vám umožňuje vážiť rozličné suroviny v jednej miske. Po odvážení prvej suroviny stlačíte tlačidlo TARA, tým vynulujete displej a môžete pokračovať vo vážení ďalších surovín.

Kuchynskú váhu si môžete jednoducho a hlavne prakticky zavesiť medzi ostatný riad a tým ju budete mať stále po ruke. Možnosť voľby premeny jednotiek (l/kg). Súčasťou váhy je aj časovač s alarmom, 4 senzory pre väčšiu presnosť váženia, automatické vypnutie LED displeja pri dlhšej nečinnosti.

Zobraziť v obchode Späť ↑

Digitálna kuchynská váha Soehnle 67080 – kvalita zo švajčiarska


Kvalitná kuchynská váha soehnle 67080Digitálna kuchynská váha od švajčiarskej spoločnosti Soehnie majú moderný vzhľad. Váhy sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov, čo zaručuje vysokú životnosť.

Vážiaca plocha váhy je vyrobená z bezpečnostného skla s extra veľkou plochou určenou na váženie surovín. Navážená hodnota váhy zostane uchovaná na displeji. Nosnosť váhy je až 15 kg. Kuchynská váha Soehnle váži presne na 1 g.

Digitálna kuchynská váha má veľký dobre čitateľný LCD displej a možnosť dovažovania. Plocha váhy sa ľahko udržuje a jednoducho čistí. S rozmermi váhy 305 mm x 40 mm x 240 mm ušetríte priestor. Navyše jej ovládanie je veľmi jednoduché. V obsahu balenia sa nachádzajú aj 2 mikrotužkové batérie (1,5 V).

Zobraziť v obchode Späť ↑

Digitálna kuchynská váha Sencor SKS 4001 WH – najpredávanejšia kuchynská váha


najlacnejšia kuchynská váha sencor sks 4001Už zabudnite na hrnčeky a odmerky. Digitálna kuchynská váha od japonskej spoločnosti Sencor je veľmi praktickým spoločníkom do vašej kuchyne. Nosnosť kuchynskej váhy je 5 kg. Ďalej ponúka veľa iných možností, ako napríklad veľký LCD displej, voliteľná možnosť jednotiek, funkcia TARA, ukazovanie vybíjajúcej sa batérie a preťaženia. Pri nečinnosti sa váha vypne sama.

Súčasťou váhy je aj odnímateľná plastová miska, ktorá sa dá veľmi ľahko umyť.

Kuchynská váha Sencor SKS 4001 WH je najlacnejším riešením na slovenskom trhu. Plastová miska na váženie je odnímateľná. Jej objem je 2 l. Váha je natoľko inteligentná, že vám pomôže nielen s vážením pevných surovín v gramoch, ale aj s vážením tekutín v mililitroch.

Zobraziť v obchode Späť ↑

Digitálne kuchynské váhy s nutričnými hodnotami


Správnou cestou k úspešnému pečeniu či vareniu je dôsledné váženie a miešanie jednotlivých ingrediencií. Digitálne kuchynské váhy s nutričnými hodnotami vám k tomu dopomôžu a varenie či pečenie budete milovať. Tieto typy váh sú ideálne na prípravu jedál pre ľudí, ktorí chcú žiť zdravo, strážia si prísun cukrov, tukov či uhľohydrátov.

Pamäť majú väčšinou digitálne kuchynské váhy s nutričnými hodnotami až na 99 navážených potravín. Váha vám vyráta kalórie, cukry, tuky, bielkoviny, proteíny, sodík či cholesterol obsiahnutý v surovine, ktorú práve vážite.

Späť ↑

Digitálna kuchynská váha ETA 0790 90000 – slovenský pomocník z nerezu


Dietologická váha eta 0790 90000Digitálna kuchynská váha od slovenského výrobcu ETA je skvelým nutričným pomocníkom  so SMART aplikáciou. Nosnosť kuchynskej váhy je 5 kg. Okrem smart aplikácie má váha aj bluetooth, LCD displej, protisklzové nožičky, funkcia TARA, voľba jednotiek merania a je zlučiteľná s iOS 8.0 a Android 4.4. Váženie je presne na 1 g. Kuchynská váha je vyrobená z nerezového materiálu.

Digitálna kuchynská váha zaznamenáva výživové hodnoty jednotlivých ingrediencií. LCD displej zobrazuje obsah bielkovín, tukov, cukrov, solí, sacharidov a energetickú hodnotu surovín, ktoré potrebujete odvážiť. V pamäti váhy je možné si pozrieť históriu váženia potravín a uložiť ich výživové hodnoty.

Súčasťou váhy sú aj 2 ks lítiovej gombíkovej batérie (CR 2032).

Zobraziť v obchode Späť ↑

Dietická kuchynská váha Sencor SKS 6000 – displej, ktorý ponúka množstvo výhod 


Váha s nutričnými hodnotami Sencor SKS6000Ak patríte medzi ľudí, ktorí si potrebujú počítať kalórie v každom jedle, potom je dietická kuchynská váha od spoločnosti Sencor pre vás tá správna. Na displeji si môžete pozrieť obsah sodíka, tukov, proteínov, vlákniny, cholesterolu či uhľohydrátov vo vážených surovinách.

Kuchynská váha je kvalitná a dokáže si zapamätať až 99 navážených ingrediencií a súhrn ich výživových hodnôt. Na LED displeji je možné si pozrieť celkový príjem osobitých výživových zložiek (denný príjem potravín, týždenný príjem potravín,..). Pamäť sa uschováva aj po vypnutí váhy.

Váha je ideálna najmä pre redukčné diéty, diabetikov, športovcov, ľudí so srdcovocievnymi ochoreniami, vysokým tlakom, zvýšeným cholesterolom, ochorením obličiek,…

Dietickú kuchynskú váhu s nutričnými hodnotami je možné použiť aj ako klasickú váhu.

Váha je vyrobená tvrdeného bezpečnostného skla s extra veľkým LCD displejom, má ultra tenký dizajn a sklenený povrch pre jednoduchú údržbu. Váha ďalej ponúka funkciu TARA, 4 senzory pre presnejšie váženie surovín, možno voliť jednotky, automatické vypnutie pri minútovej nečinnosti, ukazovanie slabej batérie a preťaženia váhy.

Súčasťou váhy je aj 1 3V lítiová gombíková batéria (CR 2032).

Zobraziť v obchode

 

Ak sa rozhodujete medzi klasickou mechanickou váhou, digitálnou či digitálnou váhou s nutričnými hodnotami, mali by ste si najprv premyslieť s ktorou by sa vám pracovalo najjednoduchšie. Taktiež je veľmi dôležité si uvedomiť, či budete váhu potrebovať každý deň alebo len občas.

10 najlepších kuchynských váh! Spotrebiteľský test
3.8 (76.67%) 6 hlasov

Máte skúsenosti s týmto produktom? Pridajte hodnotenie.

Napísať komentár

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0