TOPlist TOPlist

10 najlepších kuchynských robotov! V našom teste zistíte aký kúpiť

Načo je potrebný kuchynský robot, keď už doma všetko máte? Na bežné kuchynské úkony vám pokojne postačí i ručný mixér alebo varecha, ale pokiaľ sa chystáte variť a piecť pre viacero ľudí alebo máte radi domáci chlieb a chutnú domácu kuchyňu, je čas uvažovať o vhodnom kuchynskom robotovi. Okrem miesta v kuchyni vám kuchynský robot dokáže ušetriť i veľké množstvo času a energie.

Na trhu však nájdete nespočetné množstvo kuchynských pomocníkov. Ako si teda správne vybrať? V spotrebiteľských testoch sa v prvej desiatke objavili svetoznáme značky ako je Kenwood, Electrolux, Bosch, Sencor, Kitchenaid alebo ETA. Niektoré sú výnimočné kvalitou, iné funkčnosťou a cenou. Aký je najlepší kuchynský robot? Poďme si teda predstaviť 10 najzaujímavejších verzií zostavenej podľa recenzií zákazníkov.

Najlepšie kuchynské roboty sú:

Kuchynský robot ETA Gratus MAX 0028 90061 – najpredávanejší kuchynský robot roku 2013 – kvalita overená rokmi


Najlepší kuchynský robot Eta gratus max

Kuchynský robot ETA Gratus MAX pomocou extrémne výkonného 1200W motora zvládne aj veľké zaťaženie bez potreby zníženia otáčok. Eta svojmu motoru dokonca verí antoľko, že naň poskytuje záruku až 10 rokov.

Je odborníkom na výrobu  mletého mäsa, ale dokáže dokonale spracovať aj rôzne druhy cesta, krémov alebo ušľahať nadýchanú šľahačku. Disponuje širokým spektrom príslušenstva, a preto je vhodný na každodennú prácu v kuchyni.

Nájdete v e-shopoch
od

Dokonalé cesto bez hrudiek

Nielenže dokáže spracovať tuhé cesto, ale dokáže tiež s ľahkosťou rozmixovať tvrdú a mrazenú zeleninu.

Vďaka planetárneho systému miešania bez problémov vykúzli hladké cesto bez hrudiek.

Planetárny systém miešania spočíva v krúživých pohyboch miešacej metly a zároveň v rotácii metly okolo celej nádoby. Tým sa všetky ingrediencie skvele premiešajú a vznikne hladké cesto. Predĺžená časť šľahacieho nástavca zachytí suroviny až pri stenách nerezovej misy, a tak spracuje úplne celý obsah nádoby.

Vyniká množstvom príslušenstva, z ktorého sa stanú vaši najlepší pomocníci v kuchyni. Hnetací hák vám pomôže pri výrobe ťažkých tuhých druhov cesta. Metla na miesenie vám zasa uľahčí prípravu menej hutných druhov cesta. Šľahacia a flexi metlička si ľahko poradia s krémami a šľahačkou.

Dnes toľko obľúbené smoothies alebo lahodné krémové polievky si dokážete rozmixovať v sklenenom mixéry s objemom 1,4 litra.

Medzi príslušenstvom nájdete 3 rôzne typy nástavcov –strúhací, krájací a čistiaci. Pomocou nich urobiť prílohu alebo rýchly šalát už nebude prácou navyše.

Mleté mäso presne podľa vašej chuti

Milujete dobrý tatarský biftek alebo chutné fašírky? Vďaka skvelému mlynčeku zo sady budete vždy vedieť aký typ mäsa ste pomleli. Zvolíte si medzi 4 rôznymi stupňami hrubosťami mletia. Pomocou mlynčeka si dokonca dokážete plniť i vlastné domáce klobásy alebo vyrábať mäsové trubičky kebbe.
 


ETA 0028 90061 Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo mixér, krájanie, strúhanie, hnetenie, mäsomlynček, strúhanie, miešanie, plnenie údenín, tvorítko na cukroví, šľahanie
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 5.5 l
Ovládanie mechanické-gombíkové
Počet rýchlostí / príkon motora 8 / 1200 W
Rozmery (šírka x výška x hĺbka + hmotnosť) 39cm x 35cm x 28.5cm + 13.9kg

K dispozícii je vám 8 rýchlostných stupňov a tiež pulzný spínač pre okamžitý maximálny výkon – funkcia PULSE.

Očarí vás aj nerezová misa s objemom 5,5 litra, ktorá má priehľadnú pokrievku s otvorom, vďaka čomu môžete počas procesu miešania pridávať do zmesi rôzne suroviny. Výšku nadstavcov je možné prispôsobiť množstvu surovín.

Príslušenstvo robota je možné umývať v umývačke. Tepelná bezpečnostná poistka sa aktivuje pri preťažení prístroja a protisklzové nožičky zabezpečujú maximálnu stabilitu.

Celokovové prevedenie zabezpečuje dlhšiu životnosť prístroja.

Jednoduchá a rýchla montáž, výmena príslušenstva iba pomocou uvoľnenia poistky ramena a ľahká údržba z kuchynského robota ETA Gratus MAX urobia vášho najlepšieho pomocníka v kuchyni.

Dokúpiť si môžete množstvo príslušenstva, ako je napríklad mlynček na mak, nástavce na výrobu domácich cestovín, lis na ovocie a kopec ďalších pomôcok, na ktoré si len dokážete spomenúť.

 

Vaše skúsenosti s ETA Gratus MAX:

PROS:
 • Skvelé kysnúce cesto
 • Perfektne pomleté mäso
 • Kvalitný výrobok
 • Masívna konštrukcia
 • Nepreteká
 • Dokonalý systém miešania
MÍNUSY
 • Strúhadlo na zeleninu má malý otvor
 • Chýbajú nadstavce na rôzne hrúbky strúhania

 

Späť ↑

Kuchynský robot KitchenAid Artisan 5KSM125 – objavte krásy retro štýlu s bohatou tradíciou


Najkvalitnejší vintage retro robot kitchenaid artisanAmerická spoločnosť KitchenAid nie je na trhu vôbec novou spoločnosťou, má bohatú históriu a skúsenosti.

Všetko začalo, keď inžinier Herbert Johnston sledoval pekára, ktorý miesil cesto na chlieb, ťažkou tvrdou lyžicou a uvedomil si, že by mal existovať aj ľahší spôsob na výrobu cesta. V roku 1908 využil svoje inžinierske schopnosti a vyvinul to, čo sa stalo prvým komerčným robotom, ktorý bol používaný ako štandardná výbava v každej americkej námornej lodi. V roku 1920 sa Hobartovi spolupracovníci pustili do výroby robota  pre domáce použitie. Vďaka tejto histórii si i robot artisan nesie nielen prvky vintage vzhľadu, ale najmä prináša kvalitu overenú rokmi a skúsenosťami. Ako uviedol Euromonitor International Limited, podľa počtu kusov predaných v maloobchodnom predaji v roku 2012 sú najviac predávanou značkou kuchynských robotov na svete.

Tichý a zároveň výkonný?

Retro dizajn dokáže už na prvý pohľad očariť. Vďaka 300W motoru z liateho zinku je robot tichý a zároveň výkonný. Roboty KitchenAid pracujú na nižších výkonoch pri rôznych záťažových podmienkach než bežné roboty. Dôsledkom je potom dlhšia životnosť motora.

Disponuje 10 rýchlostnými stupňami od 58 do 220 otáčok za minútu, takže dokáže splniť každé vaše želanie. Pohon je konštruovaný ozubenými kolesami a nie bežne používaným remeňom čo zabezpečuje vyššiu účinnosť.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo nerezová misa 4,83 l, miešací hák, plochý šľahač, šľahacia metla
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 4.83 l l
Otáčky 58 – 220 otáčok za minútu
Počet rýchlostí / príkon motora 10 / 300 W
Rozmery (šírka x výška x dĺžka + hmotnosť) 22.2cm x 36.2cm x 34.3cm + 10.65kg

Originálny planetárny systém mixovania vám umožní premiešať všetky ingrediencie rovnomerne od stredu až po samotný okraj nádoby.  Činnosť robota je rotačná a navyše sa rotačne pohybuje ako šľahacia metla, tak hnetací hák alebo plochý šľahač. Vďaka tomu sú prísady mixované rýchlo, rovnomerne a dôkladne.

Protišmyková podložka a váha cez 10kg zabezpečia skvelú stabilitu i pri miešaní hutnejšieho cesta.

Príslušenstvo k vašim službám

Medzi príslušenstvom nájdete hnetací hák, plochý šľahač, šľahaciu metlu a nerezovú misu o objeme 4,83 litra. Priestranná nerezová miska s praktickým držadlom má maximálnu kapacitu 1,2 kg múky, takže dokážete vyrobiť naraz až 2,25 kg cesta.

Navyše ju môžete ľahko umývať v umývačke.  Všetko príslušenstvo je vhodné do umývačky riadu, ale samotný robot samozrejme nie.

Vaše skúsenosti s KitchenAid Artisan 5KSM125:

PROS:
 • Dlhá životnosť v podniku
 • Masívna kovová konštrukcia
 • Perfektné kysnúce cesto
 • Krásny vintage dizajn
MÍNUSY
 • Drahý
Späť ↑

KENWOOD KMM 770 Major Premier – všestranný pomocník s britskými koreňmi


Kuchynský robot kenwood major premier kmm770Kenwood predstavuje ekonomickú verziu kuchynského robota, ktorá vám však dokáže ponúknuť veľa. Dostanete ho v nerezovom antikorovom prevedení a hoci je malý, zároveň je silným kuchynským pomocníkom. Disponuje príkonom 1200W a veľkou objemnou nádobou z nerezu. Automatické elektronické ovládanie rýchlosti vám umožní zvoliť si medzi pomalou a vysokou rýchlosťou.

Originálny planetárny systém miešania

Hlavná misa má objem 6,7 litra a dokážete v nej pripraviť až 4,6 kg cesta. Disponuje tiež funkciou planetárneho systému miešania, ktorá premieša všetky prísady rovnomerne vďaka svojmu rotovaniu až po okraj nádoby a späť.

K príslušenstvu patrí neodmysliteľný hnetací hák, k-metla a balónová metla. Metlička v tvare K je vhodná na pre výrobu cesta do koláčov, keksov, lístkového cesta, cukrovej polevy, plniek alebo zemiakového pyré. Balónová metla je vhodná ku príprave vajíčok, krémov, šľahaného cesta, šľahanej ovocnej peny, snehových pusiniek, nákypov a syrových koláčov. Nie je však vhodná pre tuhé verzie cesta, pretože by sa mohla poškodiť. Na tuhšie cesto môžete použiť práve hnetací hák, ktorý si ľahko poradí s akýmkoľvek kysnutým cestom.

Domáce klobásy? Prečo nie?

V príslušenstve ďalej nájdete mlynček na mäso, ku ktorému si môžete prikúpiť nástavce na plnenie klobás, a to dokonca v 2 veľkostiach – malý a veľký a tiež nástavec pre výrobu mäsových roliek kebbe.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo 3 metly (hnetlací hák, K metla, balónová), Misa z nerezu, Thermo resist mixér s objemom 1,5 l, Mäsový mlynček
Planetárny systém miešania áno
Objem hlavnej nádoby 6,7 l
Ovládanie mechanické / gombíkové
Príkon motora 1200 W
Rozmery (šírka x výška x dĺžka + hmotnosť) 39cm x 34cm x 23cm + 10.2kg

Základná súprava tiež obsahuje sklenený Thermo-resist mixér s kapacitou 1,5 l. K robotovi si však môžete dokúpiť veľké množstvo príslušenstva ako je napríklad mlynček na múku, odšťavovač, strúhadlo, výrobník na zmrzlinu alebo mnoho iných použiteľných nadstavcov a pomôcok podľa vlastného výberu. Na internete nájdete veľa recenzií a testov tohoto kvalitného robota.

Vaše skúsenosti s KENWOOD KMM 770:

PROS:
 • Silný motor
 • Zvládne aj veľmi husté cesto
 • Nadýchané cesto
 • Veľká metla na šľahanie
 • Dobrá cena

MÍNUSY
 • Hlučnejší chod
 • Ťažká nádoba bez rúčky
 • Drahé súčiastky
 • Zlý na malé množstvo surovín

Späť ↑

Kuchynský robot Bosch MUM4880 – miešanie, mixovanie, mletie, lisovanie – to všetko za ekonomickú cenu


Lacný kuchynský robot bosch mum 4880Pomôže s mletím mäsa, so šľahaním šľahačky alebo vyrobením toho najhladšieho cesta bez hrudiek.

Motor má príkon 600W čo mu umožňuje spracovať aj tuhšie suroviny.  Nataviť si môžete 4 rýchlosti alebo ho nechať v parkovacej pozícii. Disponuje silným multifunkčným ramenom, ktoré má 3 nastaviteľné stupne pohonu podľa polohy, čím si môžete jednotlivé úkony uľahčiť.

Dominantný je moderný vzhľad a kvalitná konštrukcia. Miešacia misa je z kvalitného nerezu, má objem 3,9 litra a dokážete v nej pripraviť až 2,7 kg cesta. Disponuje priehľadným vekom, ktoré má otvor pre pohodlné pridávanie ingrediencií počas miešania.

Multi motion drive

Funkcia „Multi motion drive“ alebo planetárny systém miešania zaručí kvalitné spracovanie cesta vďaka krúživým pohybom metly okolo vlastnej osi a zároveň okolo celej misy. Na výrobu cesta tu nájdete 3 nadstavce – hnetací hák, šľahaciu metlu a miešaciu metlu. Hnetací hák využijete pri miešané tuhšieho cesta, šľahacia metla s ľahkosťou vyrobí nadýchanú šľahačku a miešacia metla skvele zvládne menej tuhé druhy cesta, ako je napríklad bábovkové cesto.

Všetko, čo by ste ešte mohli potrebovať…

Mlynček na mäso je základnou súčasťou robota. Plastový mixér  s objemom 1 liter vám pomôže vyrobiť ovocné smoothies nielen pre seba, ale pre celú rodinu. Aby bolo v zime ale i v lete dostatok vitamínov, obsahuje príslušenstvo aj lis na citrusy vďaka ktorému si vyrobíte čerstvý džús kedykoľvek.

Nadstavce na krájanie a strúhanie sú neodmysliteľnou súčasťou každého dobrého pomocníka. Postrúhate nimi nielen zemiaky na výrobu placiek, ale aj zeleninu na šalát.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo krájanie, strúhanie, strúhanie, lis na citrusy, mäsomlynček, mixér, hnetenie, šľahanie
Planetárny systém miešania áno
Objem hlavnej nádoby 3,9 l
Ovládanie mechanické / gombíkové
Rýchlosti / Príkon motora 4 / 600 W
Rozmery (šírka x výška x dĺžka + hmotnosť) 26.5cm x 26.5cm x 30.5cm + 6.6kg

Gumové nožičky zabránia pohybovaniu robota počas práce. Ľahko sa čistí a príslušenstvo vrátane nádoby je možné umývať v umývačke riadu. Príslušenstvo zahŕňa dokonca i stojan, do ktorého nástavce pekne uložíte, aby ste mali vždy všetko po ruke. Vysoká bezpečnosť je zaručená vďaka ochrane proti preťaženiu. Pribalené DVD je plné skvelých receptov a nápadov do vašej kuchyne.

Aká je teda recenzia Bosch MUM4880? Poďme sa pozrieť na skúsenosti jednotlivých zákazníkov, ktorí si ho zakúpili a používali ho.

Vaše skúsenosti s Bosch MUM4880:

PROS:
 • Pekný vzhľad
 • Pomer cena a výkon
 • Veľa funkcií
 • Tichý chod
 • Jednoduchá údržba
 • Možnosť dokúpiť príslušenstvo

MÍNUSY
 • Menšia misa na miešanie
 • Horšie uzatváranie
 • Drahé príslušenstvo
 • Plastové komponenty
 • Jedna farba
 • Slabý odšťavovač
 • Chýba mlynček na mak

Späť ↑

Kuchynský robot ETA Gratussino Bravo 0023 90040 Titanium – sila titánu s 5-ročnou zárukou


Kvalitný robot Eta gratussino bravoDominantou kuchynského robota ETA je silný motor s príkonom 700W s možnosťou plynulej regulácie a stabilizátorom otáčiek. Vďaka čomu dosiahne optimálny výkon i pri veľkom zaťažení. Kovové prevodové kolieska zabezpečia dlhú životnosť prevodovky prístroja. Spoločnosť ETA poskytuje na samotný motor až 5-ročnú záruku.

Planetárny systém miešania zabezpečí dokonalé premiešanie ingrediencií. Komfort zaručí i nerezová misa s objemom 4,5 litra doplnená o praktické  priehľadné veko s otvorom, vďaka ktorému môžete prísady dopĺňať i za chodu bez zbytočného zastavovania a vyrábania neporiadku.

Hnetací hák si hravo poradí s hutnejšími typmi cesta a šľahacia metla vám pripraví nadýchanú šľahačku. Miešacia metlička je určená pre menej tuhé typy cesta.

Domáce údeniny alebo rezance ako od mamičky

Mlynček na mäso s priemerom 54mm je vhodný pre prípravu rôznych druhov mletého mäsa, či už na fašírky, do hamburgerov plnených mletým mäsom alebo mäso do omáčky Bolognese. Pomocou nadstavcov si však môžete dopriať ešte viac. Môžete si vyrobiť údenárske výrobky, mäsové trubičky kebbe alebo dokonca domáce cukrovinky.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo mlynček na mäso, krájanie, strúhanie, hnetenie, strúhanie, lis na ovocie, miešanie, plnenie údenín, cukrovinky, šľahanie
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 4.5 l
Ovládanie mechanické-gombíkové
Počet rýchlostí / príkon motora 8 / 700 W
Rozmery (šírka x výška x hĺbka + hmotnosť) 40cm x 34cm x 27.5cm + 8.1kg

Ak ste však skutočným majstrom v kuchyni, pokojne si môžete dokúpiť ešte krájače na výrobu domácich cestovín, nadstavce na lisovanie ovocia, bubienkové strúhadlá,  mlynček na mak alebo dokonca nadstavec na vaľkanie cesta.

Bezpečnosť na prvom mieste

Pomocou systému výkyvného ramena si ľahko a bezpečne vymeníte pracovné nadstavce. Bezpečnosť zaistí nielen aretačná poistka, ktorá zabraňuje nechcenému spusteniu spotrebiča v otvorenej polohe, poistka preťaženia uchráni motor pred zničením a vďaka protisklzovým nožičkám, sa robot nebude posúvať ani pri vyšších otáčkach.

Robot je ľahké nielen zostaviť, ale aj očistiť. Nekovové príslušenstvo je možné umývať v umývačke riadu.

Hodnotenie ETA Gratussino Bravo je väčšinou kladné, nájdu sa však aj nejaké tie mínusy. Poďme sa na ne pozrieť.

Vaše skúsenosti s ETA Gratussino Bravo:

PROS:
 • Dostatočný výkon aj na husté cesto
 • Pekný dizajn

MÍNUSY
 • Kovové časti chýbajú na potrebných miestach
 • Ťažšie strúhanie tvrdšej zeleniny
 • Krátky prívodový kábel

Späť ↑

Klarstein TK2-Lucia Argentea – ekonomické varenie pre celú rodinu


Nerezový kuchynský robot klarstein tk2-lucia argenteaMultifunkčný kuchynský robot s výkonnou silou až 1200W vás presvedčí o bezproblémovom spracovaní rôznych druhov potravín. Hoci disponuje veľmi silnou verziou motora, je zároveň až neuveriteľne tichý. Otočným gombíkom si dokážete voliť medzi 6 rôznymi rýchlosťami.

5-litrová nádoba na výrobu cesta!!!

Očarí vás svojím zaobleným strieborným dizajnom a nerezovou misou s objemom až 5 litrov. Bez problémov v nej dokážete vymiešať až 2 kg cesta. K robotu dostanete 3 druhy nadstavcov – hnetací hák na hutné kysnuté typy cesta, hák na cesto – zvládne výrobu bežných piškótových typov cesta  a balónová metla vhodná na výrobu šľahačky. Integrované veko nádoby zabráni rozstrekovaniu spracovávaných surovín pri vyšších otáčkach.

 

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo Miesiaci hák, mixovací pohár s odnímateľným krytom, hnetací hák, Metla na sneh, Mixér, Mlynček na mäso(3x nádstavec), cestovinové nádstavce
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 4.5 l
Počet rýchlostí / príkon motora 8 / 1000 W
Rozmery (šírka x výška x hĺbka + hmotnosť) 23cm x 38cm x 35cm + 11kg

Okrem hnetacieho háku a šľahacej metličky nájdete v príslušenstve mixér so sklenenou nádobou s objemom 1,2 litra aj mlynček na mäso. Mlynček na mäso disponuje niekoľkým nadstavcami pre rôznu hrubosť mletia a na plnenie klobás máte na výber až z 3 rôznych veľkostí. Nájdete tu i rôzne nadstavce na krájanie cestovín. Takže vyrobiť si domáce makaróny, penne, tagliate alebo špagety už pre vás nebude žiaden problém.

Vaše skúsenosti s Klarstein TK2-Lucia:

PROS:
 • Dostatočný výkon
 • Pekný dizajn
 • Veľa nádstavcov na cestoviny

MÍNUSY
 • Hlučný až s pískaním pri vysokých rýchlostiach
 • Bez slovenského návodu na obsluhu

Späť ↑

Orava KR-404 multifunkčný kuchynský robot 3v1 – čierno-strieborná domáca funkčná elegancia


Najlacnejší kuchynský robot orava kr-404Mixovanie, miesenie, šľahanie či mletie je pre robot Orava KR-404  vďaka vysoko odolným nadstavcom a motoru s príkonom 800W hračkou. Navyše svojím čierno-strieborným dizajnom doplní eleganciu každej kuchyne za rozumnú cenu. Má nerezovú misu s objemom 5 litrov. Planetárny systém miešania je zabezpečovaný kovovými ozubenými prevodmi, ktoré umožnia nielen dlhšiu životnosť, ale aj miešanie po celom povrchu misy.

5 rôznych rýchlostí a funkcia Pulse

Kovový mlynček na mäso disponuje nástavcom na plnenie klobás, jaterníc i na výrobu mäsových roliek kebbe. Rýchlosť miešania alebo mletia si môžete meniť vďaka 5 rôznym rýchlostiam. Funkcia Pulse zabezpečí okamžitý maximálny výkon prístroja.

Gumové prísavné nožičky poskytnú dokonalú stabilitu. Robot sa dá jednoducho rozobrať, takže jeho čistenie nie je vôbec náročné.

Ako príslušenstvo získate šľahaciu metlu, miesiace metly a mixér. Môžete si dokúpiť plátkovací a strúhací nástavec na ovocie a zeleninu.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo mixovanie, miesenie, šľahanie či mletie
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 5 l
Počet rýchlostí / príkon motora 5 / 800 W

Sklenená nádoba mixéra má objem 1,5 litra. Jednoduché ovládanie, zvýšený výkon a rýchlejšie dosiahnutý výsledok je to, bez čoho sa dnes v kuchyni nezaobídete. V balení je tiež veľmi bohaté príslušenstvo a kvalitný návod na použitie.

Vaše skúsenosti s Orava KR-404:

PROS:
 • Dobrá cena
 • Tichý chod
 • Ľahká obsluha
 • Sklená nádoba mixéra
MÍNUSY
 • Zatiaľ nič
Späť ↑

BOSCH MUM 54251 –100 dní iba na skúšku


Multifunkčný kuchynský robot Bosch mum 54251Pôvodne nadnárodná strojárenská a elektronická nemecká spoločnosť Bosch je dnes zaradená medzi špičku najlepších elektrospotrebičov vyrábaných pre domácnosť. Hoci jej výrobky patria medzi cenovo náročnejšie, všetko je vyvážené nadštandardnou kvalitou.

Spoločnosť BOSCH ako jediná ponúka zákazníkom 100 dní na testovanie vybraných produktov. Takže si ich sto dní testujete v pohodlí domova a až potom sa rozhodnete, či si ich necháte. Tomu už sa hovorí veriť vo vlastný výrobok.

900W motor a funkcia Multi motion drive

Kuchynský robot Bosch MUM 54251 disponuje nielen kvalitnou nádobou z nerezovej ocele, ale aj veľkým množstvom príslušenstva.Výkonný 900W motor zvládne krájať, mixovať, strúhať a aj šľahať.

Funkcia Multi motion drive alebo inak nazývaný planetárny pohon  zaručuje spracovanie všetkých surovín rovnomernejšie a rýchlejšie ako bežne a to bez vynaloženia úsilia navyše. Šľahacie metly alebo hnetacie háky totiž rotujú v eliptických dráhach okolo stien misy, a tak sa zabráni usadzovaniu surovín na stenách nádoby. Pohyb je tu v troch smeroch s eliptickým kmitaním okolo stredovej osy.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo kovové hnetacie háky, miešacia /šľahacia metla, mäsomlynček, krájač kociek, lis na citrusy, priebehový krájač s krájacím/strúhacím kotúčom, umelohmotný mixer
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 3.9 l
Počet rýchlostí / príkon motora 7 / 900 W
Rozmery (šírka x výška x hĺbka + hmotnosť) 28cm x 28.2cm x 27.1cm + 8.5kg

Pulzový spínač dokáže za pár sekúnd vyhnať výkon robota na maximum, ktoré predstavuje neuveriteľných 14000 otáčok za minútu.

Automatická parkovacia poloha zaručí maximálnu bezpečnosť a pohodlie vďaka multifunkčnému ramenu s 3 stupňami pohonu v rozdielnych polohách.

 

Čo ešte nájdete v extra taštičke na príslušenstvo?

K výbave dostanete i DVD, ktoré je plné skvelých receptov a nápadov pre vylepšenie kulinárskeho umenia.

Medzi príslušenstvo patrí nerezová misa s objemom 3,9 litra, kovové hnetacie háky, miešacia a šľahacia metla, mlynček na mäso, umelohmotný mixér, dokonca krájač kociek alebo lis na citrusy či priebehový krájač s krájacím, strúhacím kotúčom a to všetko pekne zabalené v extra taštičke na príslušenstvo.

Vďaka dômyselnému povrchu sa však robot i napriek množstvu rôznych nástavcov veľmi ľahko čistí. Naša recenzia BOSCH 54251 obsahuje aj skúsenosti jednotlivých zákazníkov. Poďme sa na ne pozrieť.

Vaše skúsenosti s BOSCH 54251:

PROS:
 • Kvalitný
 • Dobrá cena
 • Ľahko skladný
 • Netreba veľa spotrebičov, vyrieši toho veľa

MÍNUSY
 • Plastový strúhač vyzerá krehko
 • Jedna nerezová miska

Späť ↑

ELECTROLUX EKM 4200 –posvieťte si na lepšiu kvalitu


Recenzie a test robotov electrolux ekm 4200Kitchen Assistent™ od firmy Electrolux ponúka vysoko výkonný 1000W motor, ktorý zvládne nielen hnetenie, šľahanie, mixovanie, ale i ďalšie dôležité veci vo vašej kuchyni s úplnou ľahkosťou. Dokážete ho nastaviť podľa množstva osôb, pre ktoré chcete jedlo pripravovať. Na výber máte 2 pracovné nádoby z nerezovej ocele s objemom 4,8 litra a 2,9 litra pričom priestor v mise je osvietený pomocou bielej LED diódy.

10 stupňov rýchlosti môžete ľahko regulovať pomocou modro podsvieteného regulátora.

 

Čierna elegancia s celokovovým telom vám ponúka procesor na krájanie šalátov a 3 nadstavce určené na strúhanie a krájanie.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo mixér, šľahanie, hnetenie, sekanie a krájanie, mlynčeky
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 4.8 l
Počet rýchlostí / príkon motora 10 / 1000 W
Rozmery (šírka x výška x hĺbka + hmotnosť) 37cm x 36cm x 21cm + 9.2kg
Pri svojom kulinárskom umení isto oceníte špirálovú metlu na cesto alebo rovné metly na šľahanie. Hnetenie, miešanie a šľahanie bude pre vás otázkou pár minút.

Robot obsahuje i robustný mlynček na mäso so špeciálne navrhnutými kotúčmi na krájanie a planetárny systém miešania vám zaručí dokonalé premiešanie ingrediencií.

Na internete nájdete mnoho testov a recenzií ELECTROLUX 4200. My sme ich pre vás spísali do prehľadných odsekov. Nech sa páči.

Vaše skúsenosti s ELECTROLUX 4200:

PROS:
 • Kovový nerezový materiál
 • Krásne nadýchané cesto
 • Dobrá cena / výkon

MÍNUSY
 • Zatiaľ nič

Späť ↑

SENCOR STM 40 WH – japonská kvalita za rozumnú cenu


Test magazín robot sencor stm 40whJaponská spoločnosť s bohatou tradíciou a množstvom produktov prichádza s kuchynským robotom, ktorý vás prekvapí nielen kvalitou ale aj cenou.

Disponuje robustným celokovovým telom a kovovými prevodmi, čo predlžuje celkovú životnosť tohto kuchynského pomocníka. Pre silný motor s príkonom 1000W bude splnenie každej vašej požiadavky doslova hračka.

Planetárny systém miešania, miesenia a hnetenia

Vďaka originálnemu planetárnemu systému hnetenia, miešania a šľahania nebudete mať nikdy cesto nerovnomerne uhnetené. Nástavce totiž nielenže rotujú okolo svojej osi, ale zároveň i okolo osi prevodovky. Vďaka tomu dokáže  SENCOR STM 40 WH spracovať  100% obsahu nádoby.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo Miešacia metla, Šľahacia balónová metla, Hnetací hák, Mlynček na mäso, Nástavec na plnenie údenárskych produktov, Krájač a strúhadlo s 3 vymeniteľnými nástavcami na hrubé, jemné a plátkové strúhanie
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 4.5 l
Počet rýchlostí 8
Rozmery (šírka x výška x hĺbka + hmotnosť) 27cm x 36cm x 35cm + 10.4kg
V príslušenstve nájdete miešaciu metlu ideálnu na prípravu krémov a ľahkých nekysnutých typov cesta. Šľahacia balónová metla vám zasa skvele vyšľahá smotanu alebo vaječné bielky na sneh. Čo sa týka kysnutých alebo tuhších typov ciest, na to vám skvelé poslúži hnetací hák.

Mlynček na mäso a krájače pre skutočných odborníkov

Robot disponuje aj mlynčekom na mäso, ktorý ponúka dva druhy mlecích diskov – hrubý (8mm) a jemný (3mm). Fajnšmekrov iste poteší i nástavec na plnenie údenárskych produktov ako sú jaternice a klobásy.

Súčasťou základnej výbavy sú i krájač a strúhadlo s 3 vymeniteľným nástavcami na hrubé, jemné a plátkové strúhanie. Bajonetový systém prichytenia nástavcov a výkyvné rameno umožňujú ľahkú a rýchlu výmenu nástavcov. Aretačná poistka zasa poslúži na zachytenie výkyvného ramena v hornej polohe, čo umožňuje bezpečnú výmenu nástavcov.

Robot disponuje antikorovou misou s objemom až 4,5 litra, v ktorej dokážete pripraviť až 1,5kg cesta. S nádobou môžete ľahšie manipulovať vďaka dvom držadlám.

Pre lepšiu ovládateľnosť disponuje robot 8 rýchlosťami. Tepelná poistka a protišmykové nožičky slúžia na zvýšenie bezpečnosti pri práci s prístrojom. Aká je teda záverečná recenzia a hodnotenie SENCOR STM 40 WH?

Vaše skúsenosti s SENCOR STM 40 WH:

PROS:
 • Vyzerá kvalitne
 • Dobré kysnúce cesto
 • Super produkt
 • Až 8 rýchlostí

MÍNUSY
 • Občas mám problém vymeniť nádstavec

Späť ↑

Bonus: Bosch MUM 55761 – súprava všetkého potrebného vybavenia pekne skrytá v jednom balení


Test robotov bosch mum 55761Motor so silou 900W a 7 stupňov výkonu , s funkciou PULSE naviac, dokážu uspokojiť všetky vaše požiadavky. Dynamický planétový systém umožňuje miešať suroviny v troch smeroch naraz. Trojzónové multifunkčné rameno s funkciou EasyArm Lift jednoducho ovládané jedným tlačidlom uľahčí prácu a výmenu nástavcov.

Misa z nehrdzavejúcej ocele s objemom 3,9 litra vám umožní vymiesiť až 2kg cesta. Na misu môžete pripevniť transparentné veko s plniacim otvorom, takže môžete ingrediencie ľahko dopĺňať i počas prípravy. Pre vaše pekárske umenie je vhodný i nadstavec na výrobu 4 rôznych druhov pečiva.

 

Čo ukrýva tmavosivá taštička na príslušenstvo?

Ku základným prvkom príslušenstva patrí hnetací hák na kysnuté cesto, šľahacie metly na šľahanie bielkov a miešacie metly vhodné na menej tuhé typy cesta.

Krájanie a strúhanie vám uľahčí priebehový krájač s krájacím a strúhacím kotúčom z nehrdzavejúcej ocele.

Umelohmotný mixér s objemom 1,25 litra a lis na cistrusy sú skvelými pomocníkmi pri príprave domácich štiav alebo smoothies.

Mlynček na mäso vám pomôže s prípravou domáceho tatarského bifteku alebo iných druhov mletého mäsa. Tmavosivá taštička na príslušenstvo spoľahlivo uschová všetky malé časti príslušenstva, pričom samotná sa zmestí do miešacej misy, takže vždy budete vedieť, kde ju máte hľadať. Kábel od prístroja jednoducho upracete pomocou automatického navíjača kábla priamo do spotrebiča, takže vám nebude pri manipulácii s prístrojom zbytočne zavadzať.

Technické parametre

 Funkcie a príslušenstvo krájanie, strúhanie, strúhanie, lis na citrusy, mäsomlynček, mixér, hnetenie, šľahanie
Planetárny systém miešania áno
Objem nádoby 3.9 l
Počet rýchlostí / Príkon 7 / 900w
Rozmery (šírka x výška x hĺbka + hmotnosť) 28cm x 28.2cm x 27.1cm + 7.2kg
Cena Bosch 55761 je 289,90€ (v čase písania tejto recenzie).

Ku prístroju je pribalené DVD so skvelými receptami a zaujímavými nápadmi pre každú kuchyňu.

Vaše skúsenosti s Bosch 55761:

PROS:
 • Kvalitná značka
 • Relatívne dobrá cena
 • Veľa príslušenstva
 • Jednoduchá obsluha

MÍNUSY
 • Trošku hlučnejší, avšak to je asi normálne

Máte pocit, že ste nenašli to čo ste hľadali? Pozrite si skúsenosti aký kuchynský robot majú ostatní zákazníci.  Zobraziť fórum

 

10 najlepších kuchynských robotov! V našom teste zistíte aký kúpiť
4.9 (97.14%) 7 hlasov

Máte skúsenosti s týmto produktom? Pridajte hodnotenie.

Napísať komentár

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Cameras (0)
 • Phones (0)
Compare
0