TOPlist TOPlist

Ručný mlynček na kávu. Viete ako vybrať ten správny?

Viete, ktorá káva chutí najlepšie? Tá z mlynčeka!

Káva je jeden z najobľúbenejších nápojov Slovákov. Či už je to ranná káva, s ktorou odštartujeme deň alebo „káva zabijak“ pre zarytých milovníkov kávy či kávička s priateľkami na príjemnej terase – cieľ je vychutnať si ju.

Nie vždy však takáto káva chutí podľa našich predstáv.

Vedeli ste, že chuť kávy ovplyvňuje napríklad to, ako je namletá?

Ak si teda tú svoju vychutnáte najradšej doma, poradíme vám, aký mlynček na kávu si zadovážiť, aby z toho bol maximálny pôžitok.

Čo treba vedieť pred kúpou mlynčeka?


 • Ako zvyčajne, najprv by ste si mali ujasniť, koľko peňazí chcete do mlynčeka investovať. Nájdete mlynček, ktorý stojí približne 20€, ale nájdete aj tie, ktoré sú o niekoľko desiatok eur drahšie a určené pre náročných.
 • Vyhovoval by vám skôr manuálny mlynček na kávu alebo automatický? Pochopiteľne, druhý typ je o čosi drahší a káva, ktorú zomelie, je jemnejšia a vhodná na prípravu aj v espresso stroji.
 • Na trhu nájdete kovové aj plastové prevedenia. Vyberte si materiál, ktorý vám viac vyhovuje.
 • Všímajte si, koľko kávy sa zmestí do zásobníka.
 • Pri mlynčekoch by ste sa mali rozhodnúť, aký spôsob mletia Káva môže byť mletá so sekacími nožmi (rýchlo otáčajúce sa nože trieštia kávové zrná) alebo mlynskými kameňmi. Druhý spôsob dokáže zomlieť omnoho jemnejšie, takže sa odporúča tým, ktorí chcú mať dokonalé pomletú kávu.

Tip: pri type mletia so sekacími nožmi si nemôžete nastaviť hrúbku mletia, zatiaľ čo pri druhom type to ide.

Retro ručný mlynček na kávu Lodos


lodos-rucny-retro-mlyncek-na-kavuKvalitný ručný mlynček na kávu značky Lodos sa môže pýšiť dlhoročnou tradíciou.

Ak aj vás vždy dostane vôňa čerstvo pomletej kávy, potom si iste zadovážte tento ručný mlynček s príťažlivým retro dizajnom.

Potešíte nielen chuťové bunky, ale aj oči. Tento retro ručný mlynček má poniklované kovové diely a veľký je 20 cm. Čo sa týka mechanizmu mletia, ide o ploché kamene, ktoré zaistia skvelý výsledok.

Zobraziť v obchode

Vintage ručný mlynček Lodos

Vintage ručný mlynček na kávu lodosAk máte radi vintage kúsky z porcelánu, potom by ste sa mali lepšie prizrieť kráske medzi mlynčekami – Mlynčeku na kávu Lodos v porcelánovom prevedení.

Ide o kvalitný český porcelán. Jeho kovové diely sú pomosadzené. Mletie s týmto vintage ručným mlynčekom na kávu bude hotovým relaxom. Stačí mlieť pomocou regulačnej matky na mlynčeku. Tento ručný mlynček si vás získa nielen prevedením, ale aj výsledkom.

Zobraziť v obchode

 

Starodávny ručný mlynček na kávu


porcelanovy-mlyncek-na-kavu-starodavny

Spojenie dreva a kovu na ručnom mlynčeku na kávu je krásnou ukážkou starodávneho štýlu.

Zapadne do každej kuchyne a bude dobrým pomocníkom pri mletí kávy. Ide o typ ručného mlynčeka s keramickým mechanizmom.

Na vrchu mlynčeka je umiestnená kovová násypka.

Výhodou tohto starodávneho ručného mlynčeka je, že si môžete nastaviť hrubosť mletia.

Táto klasika je ukážkou perfektného pomeru ceny a výkonu.

Zobraziť v obchode

 

Moderný ručný mlynček


Moderný ručný mlynček na kávu orionSte skôr na modernú klasiku? Ak sa vám páči jednoduchosť a účelovosť, potom by ste si mali zadovážiť moderný ručný mlynček Orion v nerezovom prevedení. S výškou 23 cm je dobre skladný.

Nájdete v ňom kombináciu nerezu, plastu a keramiky v podobe keramického mlecieho mechanizmu.

Tento moderný ručný mlynček ponúka možnosť nastaviť si hrubosť mletia, aká vám najviac vyhovuje.

Stačí iba utiahnuť matku pod kľučkou. Iste vás poteší aj jeho moderný dizajn. Mletie kávy s týmto ručným mlynčekom je jednoduché a spoľahlivé.

Zobraziť v obchode

Radi by ste niečo drahšie a efektívnejšie?

tescoma-handy-mlynce-na-kavu-rucny-nerezovyOdporúčame Tescoma mlynček na kávu Handy. Disponuje keramickým mlecím mechanizmom, kde si môžete hrubosť mletia sami nastaviť až v štyroch stupňoch. Výhodou tohto produktu je to, že do odmerky sa zmestia aj štyri dávky kávy. Plastovo-kovové telo tohto moderného ručného mlynčeka zaručuje ľahké čistenie.

Zobraziť v obchode

 

 

 

Kvalitné ručné mlynčeky


hario-clear-mlyncek-na-kavu-priehladny

Ak potrebujete kvalitu a zaujímavý dizajn, iste vás zaujme Hario Clear priehľadný mlynček na kávu. Čo je na ňom také pekné a zaujímavé? No najmä jeho prvotriedna kvalita, ktorú si ale treba trochu priplatiť. Odmenou vám bude nastaviteľná hrubosť mletia, ale aj viečko, ktoré zabráni prípadnému vysypaniu. Do priehradky sa zmestí až 40 g kávy.

Čierny priehľadný plast dodáva celkovému zjavu zaujímavý ráz. Tento kvalitný ručný mlynček má tiež gumovú prísavku, takže je tiež statický a manipulácia s ním je jednoduchá. Keramický mlecí mechanizmus sa ľahko opláchne, takže ani z jeho údržbou nie je veľa starostí. S týmto ručným mlynčekom bude káva v top kvalite.

Zobraziť v obchode

Hario MM-2

Hario mm-2 mlynčekĎalším adeptom na skvelého pomocníka je Hario MM-2 mlynček na kávu. Aj tento ručný mlynček ponúka super kvalitu a mlecí výsledok, s ktorým budete spokojný. Pozitívom je, že si na ňom môžete nastaviť hrubosť mletia. Do nádobky sa zmestí 30 g kávy, čo je vcelku uspokojivé. Pri tomto produkte vás určite poteší aj pomer ceny a kvality.

Tento kvalitný ručný mlynček disponuje drevenou spodnou nádobkou a protišmykovou gumičkou. Praktický pomocník pre každého, kto si rád zomelie kávičku v pohodlí domova.

Zobraziť v obchode

Prečo sa oplatí kúpiť si ručný mlynček na kávu?


 • Kvôli lepšej chuti pripravenej kávy
 • Lebo je to praktický pomocník do domácnosti
 • S chutnejšou kávičkou potešíte aj každú návštevu
 • Pre vás bude pôžitok ešte väčší, kedže si kávu nameliete ručne.

Káva nie je iba nápoj, je to rituál. Pri jej pití sa na chvíľku zastavte, nadýchnite sa tej omamnej a zmyselnej vône. Nie všetky zvyky musia byť nutne zlé. Ak milujete vôňu a chuť kávy, snažte sa vychutnať si jej pitie do sýtosti, s dostatkom času, ale aj s kvalitou, ktorú môžete dosiahnuť práve s mlynčekom na kávu. Len čo niektorý vyskúšate, stane sa vašim priateľom na každý deň.

Ručný mlynček na kávu. Viete ako vybrať ten správny?
5 (100%) 1 hlasov

Máte skúsenosti s týmto produktom? Pridajte hodnotenie.

Napísať komentár

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Cameras (0)
 • Phones (0)
Compare
0