TOPlist TOPlist
Rebríček 5 najlepších
Odšťavovačov na trhu
Test odšťavovačov 2018 !
Test odšťavovačov a hodnotenia
Odšťavovače Sencor 7025
Odšťavovač test

Sana Juicer EUJ 707 recenzia a cena

Dnes, vo svete kde je elektronika bežnou súčasťou našeho každodenného stereotypu sa stávajú aj odšťavovače častou a pre niekoho aj nepostrádateľnou súčasťou kuchynskej výbavy. Slúžia najmä na prípravu nápojov či jedál bez pridaných umelých ...

9.5
2 Sencor SJE 1005 recenzia

Sencor SJE 1005 recenzia

Ranné krájania ovocia a zeleniny pre vaše obľúbené ovocné a zeleninové šťavy, môžu byť s kuchynským odšťavovačom omnoho jednoduchšie a praktickejšie. Tento domáci pomocník vám zabezpečí rýchlejšie a precíznejšie spracovanie ovocia a zeleniny. ...

9
Editor choice 3 Bosch mes25a0 recenzia

Bosch mes25a0 recenzia

Ručné krájanie ovocia a zeleniny je pre mnohých z nás už zbytočná záležitosť. Túto činnosť za nás môžu spraviť práve kuchynské odšťavovače. Vďaka ich vysokému výkonu a jednoduchému používaniu, vám ušetria čas a prípadné zranenia pri krájaní. Cenovo ...

9
4 G21 Juicer Perfect recenzia

G21 Juicer Perfect recenzia

Ak vás už prestalo baviť večné krájanie ovocia a zeleniny pred ich spracovaním na vašu obľúbenú šťavu, rozhodne vám odporúčame kúpu kuchynského odšťavovaču. Ten je veľkým pomocníkom do domácnosti a kuchyne. Ušetrí vám aj vďaka svojmu vysokému ...

8.5
5 Concept LO7025 recenzia

Concept LO7025 recenzia

Ak máte dosť ručného krájania ovocia a zeleniny pre vaše obľúbené ovocné a zeleninové šťavy, je pre vás výborným riešením kúpa kuchynského odšťavovača. Ten vám zabezpečí rýchlejšie , precíznejšie spracovanie ovocia a zeleniny. Vďaka vysokému výkonu ...

8

Recenzie odšťavovačov

Rady, skúsenosti a porovnanie cien na trhu.

Pokiaľ dbáte o zdravú výživu, alebo sa len na to chystáte mali by ste sa poobzerať po vhodnom odšťavovači. Nemusíte testovať, ktorý je pre Vás najvhodnejší, stačí sa len rozhodnúť, podľa vlastných potrieb, pre ten správny do Vašej domácnosti.

Čerstvá šťava, alebo aj niečo viac?


V prvom rade by ste si mali ujasniť čo od odšťavovača očakávate.

Chcete len šťavu z ovocia, alebo aj pyré či zmrzlinu?

Ako často ho budete používať a koľko ovocia či zeleniny v ňom budete odšťavovať?

Je veľký rozdiel či odšťavujete 3-4 krát do roka pomaranče, alebo si na šťave, alebo pýre z ovocia či zeleniny pochutíte 2-3 krát do týždňa. A to nie sú všetky parametre, ktoré by ste mali pri výbere zobrať do úvahy. Skúsenosti zákazníkov s jednotlivými druhmi a typmi odšťavovačov Vám isto s výberom pomôžu, ale čo je dobré pre jedného, nemusí byť vhodné pre druhého.

Porovnávajte a vyberajte

Porovnajte jednotlivé odšťavovače podľa toho na čo ich budete používať. Môžete si vybrať medzi tzv. základnými odšťavovačmi, ktoré ovocie len odšťavia, alebo z odšťavovačov, ktoré toho zvládnu viac.

Späť ↑

Základné typy odšťavovačov

V tomto rozdelení ide o to, akým spôsobom sa oddelí šťava od vlákniny a koľko a ako kvalitnej šťavy získate.

Zobraziť recenzie
Späť ↑

Odstredivé – centrifúgy

Tieto typy odšťavovačov najprv ovocie a zeleninu rozsekajú, alebo nastrúhajú a potom odstredivou silou oddelia šťavu od dužiny. Patria medzi vysokootáčkové odšťavovače, preto sú najvhodnejšie na odšťavovanie tvrdej (koreňovej) zeleniny a ovocia. Šťava je riedka s penou na vrchu.

Mínusmi týchto odšťavovačov je väčšie množstvo odpadu, a mäkké ovocie, ktoré vďaka vysokým otáčkam dostatočne neodšťavia. Neporadia si ani so semienkami či listovou zeleninou. Chod odšťavovača je trochu hlučnejší.

Späť ↑

Tlakové lisy – hydraulické odšťavovače

Ovocie či zelenina sa v tomto type odšťavovača rozdrví. Vznikne masa, ktorú hriadeľ pretlačí cez sitko. Ak vymeníte sitko za pevný diel miesto šťavy získate pyré – rozdrvenú homogénnu zmes.

Vďaka doplnkovému príslušenstvu si môžete pomocou tlakového lisu urobiť aj domáce cestoviny, alebo pomlieť mäso.

  •    Dvojhriadeľová verzia tohto typu odšťavovača získa šťavu aj zo semienok, byliniek a listovej zeleniny ak ich striedate s inými, hrubšími surovinami. Tlak dvoch hriadeľov, medzi ktoré sa dostanú rozdrvené suroviny z nich vytlačí množstvo šťavy. Tento typ je vhodný na odšťavovanie tvrdého ovocia a zeleniny.
  •    Slimákové (šnekové, závitové) odšťavovače sú ďalším typom tlakových lisov. Nízkootáčkové slimákové odšťavovače získajú šťavu z ovocia a zeleniny pomocou hriadeľu v tvare špirály. Sú vhodné na tvrdé aj mäkké suroviny a poradia si aj s kôstkovým ovocím. V šťave zostávajú všetky dôležité vitamíny a živiny.

Recenzie pre tieto typy odšťavovačov sú viac než kladné. Šťava je hustejšia a nepení. Môžete ju pokojne skladovať v chladničke. Nízka teplota a nízke otáčky pri získavaní šťavy sú zárukou zachovania dôležitých vitamínov a enzýmov. Je vhodný predovšetkým na tvrdé ovocie a zeleninu. Ďalšími plusmi tohto typu sú malé množstvo odpadu, veľká výťažnosť šťavy z ovocia a tichý chod.

Mínusov v tlakovom lise veľa nenájdete. V kuchyni Vám zaberú viac miesta a ich cena je o niečo vyššia.

Späť ↑

Citrusovače

Jednoduché a jednoúčelové odšťavovače sú určené len na citrusy. Poznáme manuálne a elektrické.

Späť ↑

Mechanické odšťavovače

Na ich chod je potrebná ľudská sila. Pracujú na podobnom princípe ako tlakové lisy – suroviny najprv rozdrvia a následne sa z nich vytlačí šťava. Výhodou tých odšťavovačov je tichý chod a možnosť získať šťavu aj bez použitia elektrickej energie.

Nič nepreverí odšťavovač lepšie ako reálne skúsenosti, preto pri výbere správneho odšťavovaču dajte na recenzie zákazníkov. Do porovnávania jednotlivých odšťavovačov by ste mali zobrať do úvahy aj ďalšie parametre.

Späť ↑

Kvalitný odšťavovač = zdravá šťava


Výkon

Odšťavovač si musí poradiť aj s tvrdšími kúskami surovín, preto je jeho výkon naozaj dôležitý. Pri slabom výkone sa môže spotrebič zasekávať, alebo prehrievať. Kvalitný odšťavovač má výkon okolo 1000 wattov. Špičková trieda týchto spotrebičov podáva výkon na úrovni 1400 wattov.

Rýchlosť odšťavovania

Najlepšie je ak môžete meniť rýchlosti otáčok (aspoň dve rýchlosti). Menšie otáčky získajú viac šťavy z mäkkých surovín (jahody, hrozno, marhule,…). Vyššie otáčky si zas lepšie poradia s tvrdými surovinami (jablká, hrušky, koreňová zelenina,…).

Sencor SJE 1005


Sencor SJE 1005Odstredivý odšťavovač s veľkým plniacim otvorom – suroviny nemusíte krájať na menšie kúsky aby ste ich vôbec do prístroja dostali. Má dve rýchlosti, vďaka čomu môžete mať na raňajky napr. šťavu z mrkvy a pre priateľku môžete pripraviť šťavu z broskýň – poradí si s mäkkými aj tvrdými surovinami.

Zobraziť produkt

 

Sana Juicer EUJ 707


Sana odšťavovač euj 407Vďaka tomuto odšťavovaču dostanete z ovocia a zeleniny aj tú poslednú kvapku šťavy (dvojfázové odšťavovanie). Poradí si aj s listovou zeleninou a vňaťami. S príslušnými nadstavcami si môžete pomocou tohto odšťavovača pochutiť aj na pyré, ovocnej zmrzline alebo si urobte domáce cestoviny. Jeho tichý chod oceníte hlavne ak ho budete používať kým budú Vaše deti spať.

Zobraziť produkt

 

G21 Perfect Juicer


G21 odšťavovač euj 707Ľahká obsluha a jednoduché čistenie spravia z tohto odšťavovača vášho najobľúbenejšieho kuchynského pomocníka. K tomu si prirátajte výborné šťavy a už sa nebudete vedieť bez neho zaobísť. Je vhodný pre priaznivcov RAW stravovania. Skúsenosti s týmto typom majú aj majitelia kaviarní a reštaurácií.

Zobraziť produkt

 

Concept LO 7025


Concept odšťavovač LO 7025 rVýkonný a elegantný odšťavovač, ktorým rýchlo pripravíte zdravú šťavu pre celú rodinu. Okrem čerstvých a chrumkavých rožkov, môžete k raňajkám podávať zdravú a čerstvú šťavu.

Zobraziť produkt

 

Bosch MES 25A0


Odšťavovač Bosch mes25a0 cenaNestratíte ani minútu pripravením surovín do tohto odšťavovača. Do extra veľkého plniaceho otvoru pokojne vojde aj celé jablko. 2 stupne výkonu a veľký obsah nádoby na šťavu dovolia pripraviť  zdravú šťavu každému členovi domácnosti naraz.

Zobraziť produkt

 

 

Concept LO 7045 


Concept LO7045 odšťavovačTlakový lis, ktorý sa stane príčinou jedného problému – nebudete si bez neho vedieť predstaviť váš ďalší život. Dvojfázové odšťavovanie vytlačí z každého kúska ovocia všetku šťavu. Testy a recenzie hovoria, že si poradí aj so zeleninou, orechmi, bylinkami a pod.

Zobraziť produkt
Test odšťavovačov 2018 – Recenzie, porovnanie cien a vaše skúsenosti
4.8 (96%) 5 hlasov
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0