TOPlist TOPlist

10 najlepších kuchynských nožov! Poradíme vám len naj kvalitu

Každý domáci i profesionálny kuchár dobre vie, že nič nedokáže počas prípravy jedál tak veľmi otráviť náladu ako nedostatočne ostrý nôž. Rovnako však v každej kuchyni potrebujete nielen dostatok ostrých, ale aj množstvo rôzne veľkých a najmä kvalitných nožov.

Je jedno, či si pripravujete rýchle jedlo po práci alebo chystáte veľkolepú večeru pre známych, ušetrite svoj drahocenný čas výberom vysoko kvalitných nožov. Vybavte svoju kuchyňu takými typmi nožov, ktoré dokážu odrezať akúkoľvek potravinu s ľahkosťou.

Pre pohodlnú prípravu kulinárskych zážitkov potrebujete nôž, ktorý bude ostrý, dobre sadne do ruky a dokáže nakrájať alebo sa prerezať i cez tie najnepoddajnejšie potraviny.

Načo si dávať pozor pri výbere?

Pri výbere vhodného noža pre vás je dôležité, aby ste zvážili jednotlivé kvality nožov. Nôž vám musí jednoducho padnúť do ruky a jeho váha vyhovovať pri krájaní. Zároveň je dôležité, aby ste sa pri používaní noža cítili bezpečne.

Kvalitný nôž potrebuje dokonalú rovnováhu. Pre dobré vyváženie noža boli vyrobené ergonomické rukoväte, ktoré sa dajú nielen pohodlne chytiť do ruky, ale zároveň zabezpečujú rovnováhu medzi čepeľou a rukoväťou. Nôž tak bez problémov krája presne podľa vašej chuti.

Posledným atribútom skvelého noža je jeho veľkosť. Mnohí šéfkuchári nedajú dopustiť na 20cm nože, ale každý kuchár vie, že v kuchyni je niekedy treba i väčšie alebo menšie verzie nožov.

TEFAL INGENIO -VEĽKÝ NEREZOVÝ NÔŽ CHEF – skutočný majster v kuchyni°


Kvalitny tefal ingenio noz

Spoločnosť Tefal je známa svojou kvalitou vo viacerých oblastiach kuchynských pomocníkov, a preto ju uvádzame ako jednu z najlepších značiek, na ktorú môžete naraziť pri výbere kuchynských nožov. Tefal Ingenio je vyrobený z vysoko kvalitnej uhlíkovej ocele, ktorá si po celý čas svojej životnosti zachováva skvelé vlastnosti krájania. Nôž disponuje ergonomicky tvarovanou rukoväťou, ktorá umožňuje perfektnú manipuláciu a ľahkú ovládateľnosť. Tefal je jednoducho zárukou kvality.

Zobraziť v obchode

 

Späť ↑

PROFESSOR 1127 SADA NOŽOV –ekonomické riešenie pre vašu domácnosť°


Professor sada nožov ekonomické riešenieKované nože Professor 1127 sa pýšia nielen vysokou kvalitou, ale i titulom najlacnejšej a zároveň nadmieru kvalitnej sady nožov vyrobenej pre domácnosť. Nože sú výnimočné vysoko-kvalitnou čepeľou, ktorá je vyrobená zo silnej nerezovej ocele hrubej 2,5-3 mm.

Ergonomicky tvarovaná rukoväť je vyrobená z odolného plastu ABS a čepeľ je v nej upevnená pomocou kovanej pätky. I keď profesionálny kuchári odporúčajú pre predĺženie životnosti nožov umývať ich saponátom vo vlažnej vode, sada PROFESSOR je vhodná i na umývanie v umývačke.

Súprava obsahuje kuchársky nôž, nôž na chleba, nôž na porciovanie, vykosťovací nôž, univerzálny nôž, steakový nôž a tiež krájací nôž. Spolu teda v sade nájdete 7 druhov nožov.

Nôž professor kuchynsky

Zobraziť v obchode

 

Späť ↑

TESCOMA KUCHÁRSKY NÔŽ AZZA – jednoducho na všetko°


Nôže tescoma azzaTescoma patrí medzi najpredávanejšie „takmer domáce“ značky na slovenskom a českom trhu. Je zaujímavá nielen svojou dlhou tradíciou, ale aj príjemnou cenou.

Kuchársky nôž Azza od Tescomy dokáže ohúriť nielen v domácnosti, ale aj kuchárskeho majstra v profesionálnej kuchyni, a tak si právom zaslúži titul univerzálneho noža. Zaujímavý je najmä prepracovanosťou svojej výroby. Je totiž vyrobený kovaním z jedného kusu prvotriednej nehrdzavejúcej japonskej ocele, pričom čepeľ je ručne brúsená a tvarovaná. Dizajn a pohodlnosť uchopenia noža dopĺňa ergonomicky tvarovaná rukoväť s masívnymi oceľovými nitmi.

Zobraziť v obchode

 

Späť ↑

LAMART LT2057 DAMAS SET TROCH NOŽOV V BLOKU –kvalitné nože pre každého°


Lamart lacne noze v blokuSada nožov Damas od spoločnosti Lamart patrí medzi ekonomickejšie sady nožov, ktoré potešia každá gazdinku nielen dobrou kvalitou, ale i príjemnou cenou.

Sada obsahuje základný kuchynský, filetovací a univerzálny nôž, ktoré dostanete pekne ukryté v drevenom bloku.

Môžete sa pri nich spoľahnúť na veľmi ostrú čepeľ a ergonomickú rukoväť vhodnú pre účinné zaobchádzanie a bezpečné použitie.

Najlepsi kuchynsky noz Lamart

Zobraziť v obchode

 

Späť ↑

KUCHYNSKÝ NÔŽ WÜSTHOF – nože zo Solingenu chrániace si svoju kvalitu*


Wusthof noz nekovanySpoločnosť Wüsthof vyrába svoje nože v Solingene. Na svoju kvalitu je natoľko hrdá, že Solingen má medzinárodne chránené označenie pôvodu a nože vyrobené mimo túto oblasť nesmú byť označené týmto názvom.

Wüsthof predstavuje univerzálny nekovaný nôž na krájanie alebo sekanie vhodný pre všetky druhy potravín pod názvom GOURMET.

Pod názvom CLASSIC nájdete jeden z najkvalitnejších kovaných nožov, ktorý je vyrobený z jedného kusu vysoko-kvalitnej ocele. Jeho univerzálne použitie podtrhuje ergonomický dizajn rukoväte, ktorú navrhli profesionálni kuchári . Tí sa zamerali na funkciu noža ako vašej predĺženej ruky s dokonalou ochranou prstov.

Wusthof noz kovany

Ak vám záleží najmä na životnosti vášho noža, je vhodnejšie si vybrať kovanú verziu, ktorá má vyššiu kvalitu a dlhšiu životnosť.

Zobraziť nekovaný Zobraziť kovaný

 

Späť ↑

NÔŽ LAMART – najlacnejší pomocník v každej domácnosti°


Najlacnejší kuchynský nôžFrancúzska kuchyňa je známa svojou záľubou v delikatesách, a práve preto i nože tejto spoločnosti predstavujú niečo výnimočné. Nôž LAMART disponuje veľmi ostrou kovanou čepeľou a ergonomicky mäkčenou rukoväťou pre lepšie uchopenie. Nože sú dostupné v nižších cenách, a preto dokážu byť ozdobou každej kuchyne.

Zobraziť v obchode

 

Späť ↑

F. DICK KUCHÁRSKY NÔŽ ZO SÉRIE 1905 –spojenie tradície s modernou*


Najlepší kuchynský nôž F.Dick 1905Nemecká firma F. Dick prišla na trh s niečím naozaj unikátnym. Podarilo sa jej totiž spojiť najnovšiu technológiu s historickým dizajnom nožov z roku 1905. Nože však nie sú zaujímavé iba svojím vzhľadom, ale predstavujú i maximálnu kvalitu. Sú vyrobené z ocele, ktorá je odolná voči korózii a zabezpečuje dlhú životnosť.

Nože sú odľahčené plastovou rukoväťou s oceľovými krúžkami, čo umožňuje dokonalú prácu so zaoblenou čepeľou. Dokážete tak jednoducho spracovať nielen mäso, ryby a zeleninu, ale pokojne si môžete trúfnuť aj na nepoddajné bylinky zo záhradky.

Zobraziť v obchode

 

Späť ↑

ZWILLING KUCHÁRSKY NÔŽ 31021 –kvalita noža potvrdená mrazom*


Zwilling najkvalitnejší kuchynský nôžNemecká spoločnosť Zwilling ponúka garanciu vysokej kvality, funkčnosti a krásny dizajn. Zaujímavosťou je i fakt, že nože sú nielenže vyrobené z jedného kusu ocele, ale oceľ je navyše tvrdená mrazom, čo zabezpečuje dlhú životnosť.

Plynulý prechod z ergonomicky tvarovanej rukoväte do čepele zabezpečuje prvotriednu vyváženosť a ovládateľnosť noža, čo oceníte nielen pri krájaní a čistení mäsa, ale najmä pri spracovaní zeleniny a byliniek. Pri kuchárskom noži Zwilling máte v rukách jeden z najkvalitnejších kúskov kuchárskych nožov.

Zobraziť v obchode

 

Späť ↑

WÜSTHOF CLASSIC BLOK – súprava, ktorú proste musíte mať*


Wusthof Classic BlokSpoločnosť Wüsthof ponúka okrem už spomínaného špičkového kuchynského noža i jedinečnú limitovanú edíciu GOURMET nožov pre domácu kuchyňu, ale i pre profesionálne použitie. Svojím dizajnom bude táto sada kráľovnou každej kuchyne. Nože sú vyrobené z legovanej ušľachtilej ocele, ktorá zaručí dlhotrvajúcu ostrosť. Na odľahčenie slúži rukoväť z umelej hmoty vyplnená celokovovým jadrom, ktorá je spevnená tromi nitmi.

Veľkou výhodou súpravy je i praktický kuchynský blok z bukového dreva, ktorý vaše nože dokonale ochráni a zároveň dokáže pôsobiť elegantne a moderne. Súprava obsahuje sadu 7-tich produktov: nôž na zeleninu, nôž na chleba, nôž na šunku, kuchynský nôž, guľatú ocieľku, kuchynské nožnice a svetlý blok vhodný na skladovanie súpravy.

Zobraziť v obchode

 

Späť ↑

NÔŽ FISKARS EDGE 978308 – jedlo sa naň nechytá°


Nôž fiskar edgeFínska spoločnosť Fiskars prichádza s ponukou nožov vhodných nielen pre domáce, ale najmä pre profesionálne použitie. Vyznačuje sa vysokou kvalitou a jednoduchou údržbou.

Čepeľ z vysoko kvalitnej japonskej nerezovej ocele by vám mohol závidieť hociktorý samuraj. Čepeľ je navyše potiahnutá čiernym poťahom, ktorý bráni prichytávaniu potravín pri krájaní a tak uľahčuje čistenie. Jednoducho skvelý pomocník pre každú kuchyňu.

Zobraziť v obchode

 

 

Ak sa chystáte na kúpu nožov, vždy je potrebné si najskôr premyslieť pár zásadných otázok. Okrem iného, je veľmi dôležité, či plánujete zariaďovať domácu alebo profesionálnu kuchyňu. Tiež je potrebné si vopred premyslieť akú dlhú dobu a  ako často budete nože používať. Pri výbere nožov taktiež platí, že za kvalitu sa oplatí radšej si priplatiť. Avšak na druhú stranu i bežne dostupné nože často dokážu ponúknuť vysokú kvalitu.

 

10 najlepších kuchynských nožov! Poradíme vám len naj kvalitu
4.4 (88.57%) 14 hlasov

2 komentáre
  1. […] Kuchynských nožov […]

  2. Odpovedať
    Marcel február 25, 2018 o 10:08 pm

    Dobrý deň, ako je zoradená tabuľka ? Nôž 1 je najlepší a 10 najhorší vo vašom teste ? Lebo s cenou a známosťou niektorých značiek mi to nesedí. Ďakujem za uprestnenie.

Napísať komentár

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0