TOPlist TOPlist

10 najlepších grilovacích panvíc! Na steaky len s kvalitným povrchom

Hoci sa grilovanie väčšinou spája s teplými letnými večermi, dnes už nemusíte na svoje chrumkavé maškrty čakať až do leta. Vďaka novej generácii grilovacích panvíc dokážete grilovať i v pohodlí domova a to za akéhokoľvek počasia. Šťavnaté steaky alebo skvelé grilované syry či zelenina môžu tvoriť súčasť vášho jedálnička celoročne.

Ktoré panvice sú však najlepšie alebo ako si správne vybrať? V spotrebiteľských testoch prvé tri miesta medzi grilovacími panvicami získali panvice od výrobcov Tefal a Tescoma. Avšak mnoho špičkových noviniek na trh prinášajú i ďalší výrobcovia. Vyberať je potrebné vždy v závislosti od toho čo presne na panvici oceňujete.

Prinášame vám zoznam 10 najlepších grilovacích panvíc + bonus pre náročných zákazníkov na koniec.

 

Grilovacia panvica Tefal Expertise C6204052 čierna – panvica so silou titánu*


Gril panvica Tefal expertise C6204052

Panvice Tefal sú vyrábané vo Francúzsku. Pri Tefal testoch simulujúcich bežné varenie sa zistilo, že nová generácia panvíc vydrží bez akejkoľvek zmeny v kvalite celých 12 rokov používania.

Grilovacia panvica Expertise je snom každého domáceho kuchárskeho experta. Panvica disponuje extra-odolným 6-vrstvovým nepriľnavým povrchom, vďaka čomu bude každý grilovaný kúsok vyzerať a chutiť profesionálne a nikdy sa nepripáli. Je vhodná pre všetky typy ohrievania a pri manipulácii s kovovým kuchárskym náčiním sa jej povrch nepoškriabe. To všetko vďaka tvrdej minerálnej báze, ktorá prešla procesom vytvrdenia  pomocou patentovaného procesu fúzie, pričom 2 vrstvy sú obohatené o titán.

Systém Titanium Excellence® nedovolí jedlu, aby sa na panvici pripálilo a zároveň zaručuje o 50% dlhšiu trvanlivosť než pôvodné povrchy. Výnimočne silné dno Induction obsahujúce disk z nerezovej ocele zaisťuje dlhú životnosť. Nerezový disk dna zabezpečuje nielen rovnomerný rozvod tepla, ale hlavne veľkú odolnosť proti poškodeniam a deformáciám.

Bonus: Panvica disponuje indikátorom tepla Thermo-SpotTM, ktorý vám vždy ukáže správny moment vhodný pre začatie prípravy jedla. Indikátor je tiež vylepšený oproti pôvodným verziám. Obsahuje veľké T uprostred a tým je pripravenosť panvice čitateľnejšia.

Pre lepšie používanie panvice spoločnosť vyvinula ergonomickú rukoväť priamo do ruky, ktorá je ozvláštnená chrómovou časťou.

Pozor!!! Panvicu môžete používať v rúre až do teploty 175°C. Okrem toho je možné ju použiť pri rôznych typoch ohrevov, či už je to plyn, elektrická varná doska, sklokeramická varná doska alebo indukcia.

Späť ↑

Grilovacia Panvica Tescoma i – Premium Stone – kvalita potvrdená 5-ročnou zárukou*


grilovacia panvica steaky tescoma i-premium stonePokiaľ hľadáte ekonomickejšiu verziu panvice, pri Tescome ste na správnom mieste. Pýši saantiadhéznym povrchom, ktorý vaše jedlo griluje, ale nepripaľuje. Povrch je navyše nerovný a pripomína neleštený prírodný kameň.

Môžete ju použiť všade! Je jedno aký typ ohrevu používate, panvica Tescoma sa hodí na všetky – elektrický, plynový, sklokeramický a tiež indukčný.

Bez výčitiek ju môžete vložiť do umývačky! Tescoma si je vedomá kvality panvice a jej unikátneho povrchu natoľko, že zákazníkom poskytuje záruku 5 rokov i pri umývaní v umývačke.

Späť ↑

Grilovacia panvica Tefal TalentPro C6214052 čierna – výnimočná kvalita pre skutočných labužníkov*


grilovacia panvica Tefal talentpro c6214052Grilovacia panvica od spoločnosti Tefal je vždy majstrovským dielom a nijak inak to nie je ani v prípade Tefal TalentPro.

Disponuje 6-vrstvovým nepriľnavým povrchom Titanium Excellence®, ktorý zabezpečí aby sa vaše jedlo nepripálilo a je až o neuveriteľných 50% trvanlivejší ako pôvodný povrch Titanium Pro. Povrch je samozrejme súčasťou silného indukčného dna. Indikátor teploty Thermo-SpotTM s „T“ uprostred vás včas upozorní, kedy je správna doba začať jedlo pripravovať. Indikátor obsahuje 2 vrstvy farieb a v dobe keď sa spoja do jednoliatej červenej farby, je panvica správne rozohriata.

Je vhodná pre všetky typy ohrevov a pri varení môžete používať i kovový kuchynský riad.

Späť ↑

Grilovacia panvica Tescoma SmartCLICK 26 x 26 cm –výherca ceny  German Design Award 2017*


Steakova panvica tescoma smarrtclickGrilovacia panvica Tescoma vám splní každý sen o skvelom domácom grilovaní. V Nemecku získala táto panvica prestížnu cenu za design a funkčnosť  – GERMAN DESIGN AWARD 2017.

Čo je na nej také skvelé? Systém SmartClick a teda odnímateľná rukoväť, ktorá robí z panvice multifunkčnú nádobu. Pohodlné odnímanie a nasadzovanie rukoväte umožňuje premeniť panvicu na pekáč primeranej veľkosti, na ktorom môžete pokojne grilovať v rúre. Môžete tak nielen grilovať ale využiť panvicu ako zapekaciu misu a pekáč. Vďaka systému odnímateľnosti rukoväte je navyše panvica perfektné skladná.

Jej povrch má antiadhezívnu vrstvu, ktorá ochráni vaše jedlo pred akýmkoľvek pripálením. Dno je vyrobené z nerezovej ocele, ktorá rovnomerne rozdeľuje teplotu po celej panvici a to na akomkoľvek tepelnom zdroji.

Výrobca i napriek možnosti čistiť panvicu v umývačke riadu poskytuje na výrobok 5-ročnú záruku.

Späť ↑

Grilovacia panvica Tefal Character C6824052 červená – panvica s nepriľnavým povrchom so silou titánu*


Grilovacia panvica tefal character c6824052 26x26Vďaka grilovacej panvici Tefal Character sa už vaše steaky nikdy nepripália. Panvica je vybavená patentovaným nepriľnavým vnútorným povrchom TITANIUM PRO®, ktorý je vyrobený z extra odolného 4-vrstvového povrchu s tvrdou minerálnou bázou. Povrch je naviac obohatený titánom, čo zvyšuje jeho celkovú odolnosť a predlžuje životnosť.

Tepelnú pripravenosť panvice vám ukáže indikátor teploty Thermo-SpotTM, ktorý je vyrobený z dvoch farieb. Ako náhle sa farby zlejú do jednej červenej, dosiahla panvica teplotu okolo 180°C a je pripravená na varenie.

Silné dno Induction vďaka nerezovému oceľovému disku zasa zaručí rovnomerné rozdelenie teploty pri grilovaní. Vaše jedlo tak bude vždy rovnomerne grilované a prirodzene šťavnaté. A to všetko bez pridávania tuku na smaženie.

Späť ↑

Lamart LT1058 keramická panvica Stone – pevná ako kameň°


Panvica na steaky lamartMedzi ekonomickejšie verzie grilovacích panvíc zaraďujeme keramickú grilovaciu panvicu značky Lamart s označením Stone.

Je vyrobená z vysoko odolného hliníka. Vnútorný povrch je pokrytý vrstvou marble, ktorá zabezpečuje odolnosť panvice voči poškodeniu a zároveň pôsobí ako ochrana proti pripaľovaniu jedla. Marble, mramorový, materiál je tepelne vysoko odolný a vďaka svojej nepriľnavosti sa ľahko očistí aj od najväčších nečistôt.

Panvica naviac disponuje silným dnom, ktoré zabezpečuje rovnomerné rozloženie tepla pri varení. Tým bude vaše jedlo rovnomerne uvarené a zároveň zostane šťavnaté. Zaujímavý dizajn je doplnený o elegantnú soft rukoväť umožňujúcu pohodlné držanie panvice.

Späť ↑

Salter Bronze Marble collection grilovací pánev SABW04472B VADA V – zdravé grilovanie bez pridania tuku°


najlacnejsia gril panvica salterAnglický výrobca produkujúci pôvodne váhy špičkovej kvality, spoločnosť Salter, sa rozhodla expandovať a postupne svoju profesionalitu prenáša i na iné výrobky, ktoré dokázala doviesť na rovnako vysokú úroveň ako váhy. Jedným z nich je i najlacnejšia grilovacia panvica z nášho výberu. Patrí do kolekcie Salter Bronze Marble collection.

Jadro tejto multifunkčnej panvice tvorí hliník, vďaka čomu s ňou dokážete ľahko narábať. Povrch panvice je vyrobený z mramoru, ktorý zabezpečuje odolnosť panvice voči vonkajšiemu poškriabaniu alebo deformácii. Pri mramorovej povrchovej úprave panvice navyše nemusíte používať žiaden tuk ani olej, pretože okrem odolnosti je povrch nepriľnavý a vďaka tomu sa jedlo nepripáli.

Príjemný pocit  z varenia vám zostane i pri manipulovaní s rukoväťou panvice, ktorá je ergonomicky tvarovaná a tiež opatrená silikónovým nástrekom a tak sa rukoväť ani pri najvyšších teplotách nezahreje.

Panvicu môžete použiť na všetky druhy ohrevov – plynový a elektrický sporák, sklokeramickú dosku alebo indukciu. Vďaka odolnému povrchu je možné ju umývať v umývačke riadu.

Späť ↑

de Buyer Oceľová grilovacia panvica Mineral B Element 32 cm DB561332 – ekologické panvice z Francúzska*


Wok panvica de buyer ocelovaSpoločnosť de Buyer je známa najmä v profesionálnych kulinárskych kruhoch, a to najmä pre svoje vynikajúce vlastnosti pri restovaní mäsa a zeleniny. Oceľová grilovacia panvica Mineral B Element na domáce použitie je zameraná na zdravé stravovanie a ekologickú sféru. Jej povrch nie je vyrobený zo žiadnych umelých materiálov, ale sú 100% prírodné, EKO- logické a recyklovateľné. Neobsahujú PFOA ani PTFE.

Povrch je upravený na báze včelieho vosku, čím je panvica maximálne chránená pred zoxidovaním a pomocou vosku dosahuje extra nepriľnavé vlastnosti, ktoré sa dokonca s každým ďalším použitím stupňujú.

Plochá rukoväť umožňuje ľahkú manipuláciu. Panvica je vhodná všetky typy sporákov a dokonca aj indukciu. Je vhodná pre používanie pri vysokých teplotách a dokonca i v rúre, ktoré je  však odporúčané len do 180°C.

Späť ↑

BerlingerHaus Panvica sada 3ks Beige Stone Touch Line – šetrí vašu peňaženku až dvakrát°


Berlingerhouse grilovacia panvica sadaLuxusná, no zároveň ekonomická súprava panvíc od nemeckej spoločnosti BerlingerHaus je vyrobená z vysoko odolného kovaného hliníka. Nepriľnavosť povrchu je zabezpečená 3-vrstvovým systémom STONE-TOUCH MARBLE. Vyniká obsahom indukčného dna, vďaka ktorému dokážete ušetriť až 35% energie.

Nerezové rukoväte chránia vaše ruky najvyšším možným spôsobom, pretože sú potiahnuté žiaruvzdorným silikónom. Panvice môžete pokojne používať do teploty 220°C i v rúre, pričom ich ľahko premeníte na pekáč a to vďaka odnímateľnej rukoväti.

Súčasťou sady je i tepelne odolná pokrievka T-Glass. Panvice sú vhodné pre všetky typy tepelných ohrevov vrátane indukcie. S čistením súpravy si hravo poradíte v umývačke riadu.

Späť ↑

Tescoma Panvica na ryby oválna 26 cm SmartCLICK 605076.00 – premeňte panvicu na pekáč iba dotykom prsta*


panvica na ryby tescoma smartklickMáte radi ryby na všetky spôsoby? Grilovať, opekať, zapekať pre vás nebude s panvicou SmartCLICK od Tescomy žiaden problém.

Panvica disponuje systémom na odnímanie rukoväte – SmartCLICK, ktorý doslova dokážete ovládať jedným prstom. Nasadzovanie a odnímanie rukoväte je skutočne také jednoduché. V okamžiku tak môžete z panvice vyčarovať pekáč alebo zapekaciu misu. Panvica je vhodná na všetky typy tepelných ohrevov a zároveň ju môžete používať i vo všetkých typoch rúr na pečenie. To všetko vďaka antiadhéznemu povrchu, ktorý nedovolí žiadnemu jedlu pripáliť sa. Tescoma opäť vsádza na kvalitu svojich výrobkov a panvici garantuje 5-ročnú záruku, a to dokonca i pri čistení panvice za pomoci umývačky riadu.

Späť ↑

DELIMANO STONE LEGEND PANVICA 28CM – grilujte ekologicky a zdravo°


BONUS pre náročných

Delimano stone legendSpoločnosť Studio Moderna zo Slovinska prinášajúca produkty ako Kosmodisk alebo Dormeo, je expandujúcou spoločnosťou, ktorej prvoradým cieľom je naplniť potreby zákazníka. Nijako inak to nie je ani pri značke Delimano, ktorá patrí do tejto siete značiek. Úctyhodným snom spoločnosti je používať lepšie a udržateľné materiály vo výrobkoch a pritom podporovať najmä ekologický spôsob života, aby naše deti mohli žiť plnohodnotným životom i v budúcnosti.

Panvica Delimano Stone Legend nesie vo svojom mene znak využitia povrchu QUANTANIUM REAL STONE, ktorý má charakter skutočného kameňa a je obohatený o prírodné minerálne častice z kameňa a titánu. Povrch quantanium je nepriľnavý a vďaka tomu bude môžete vaše jedlo pripravovať s použitím minimálneho množstva oleja. Kamenné častice najskôr uzamknú a potom postupne uvoľňujú teplo, čím docielite rovnomerné varenie bez pripálenia a prilepenia kúskov jedla.

Ste už presvedčení?

Ak nie, vonkajší smaltový povrch so sebou prináša viacero výnimočných vlastností. Nielenže má vynikajúcu tepelnú vodivosť a preto sa rýchlo rozohreje, ale vďaka zloženiu je tiež odolný voči chemikáliám a poškriabaniu. Povrch je tvrdý a hladký, ale zároveň nepriľnavý.

Panvica je 100% recyklovateľná, vyrobená z netoxických látok a úplne bez obsahu PFOA, a tým predstavuje veľký krok ku zdravšiemu životnému štýlu.

Môžete ju používať na rôznych druhoch tepelných ohrevov. Na čistenie vám stačí mäkká utierka a voda, ale pokojne môžete použiť i umývačku riadu.

10 najlepších grilovacích panvíc! Na steaky len s kvalitným povrchom
4.1 (81.67%) 12 hlasov

1 Comment

Napísať komentár

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Cameras (0)
  • Phones (0)
Compare
0